نشست آمار و مديريت اطلاعات در شرکت برق منطقه‌ای فارس برگزار شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, شهريور 20, 1398
باهدف تبيين راهبردهای حوزه آمار و مديريت اطلاعات صنعت برق

باهدف تبيين راهبردهاي حوزه آمار و مديريت اطلاعات صنعت برق، طرح چالش‌ها و نقاط قابل بهبود در اين حوزه و تقدير از اعضاي كارگروه آمار به دليل انجام پروژه ارزيابي كيفي اقلام آماري - قلم حداكثر بار اكتيو ایستگاه‌های انتقال، نشست آمار و مديريت اطلاعات با حضور دکتر علیرضا حسین‌آبادی سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو، مهندس عبدالعزیز کریمی مدیرعامل برق فارس، دکتر خدارحم آسیایی معاون برنامه‌ریزی و تحقیقات برق فارس، دکتر بختیار از حوزه فناوری اطلاعات و آمار وزارت نیرو، دکتر محب مدیر دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات و کارشناسان حوزه مربوطه، در سالن کنفرانس شهيد هاشم‌پور شرکت برق منطقه‌ای فارس برگزار شد.

 به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس، مهندس عبدالعزیز کریمی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس عملکرد صنعت برق فارس در کاهش پیک بار سال 98 را مثبت ارزیابی کرد و گفت: یکی از مسائل مهمی که صنعت برق کشور با آن مواجه است اجرای برنامه‌ها و مسائل مرتبط با کاهش پیک بار و مدیریت مصرف است که خوشبختانه این موضوع توسط شرکت برق منطقه‌ای فارس با حساسیت تمام دنبال و با موفقیت انجام شد.

وی افزود: قطعاً توفیقات حاصله نتیجه تلاش و کوشش شبانه‌روزی کلیه همکاران با برنامه‌ریزی صحیح و تمرکز دقیق، برخورداری از منابع انسانی کارآمد و توانمند و با استفاده از ابزار فناوری اطلاعات محقق شد.

مهندس کریمی در ادامه سخنان خود، برنامه‌ريزي، توسعه و نگهداری زيرساخت‌ها و كاربردهاي فناوري اطلاعات و محتواي اطلاعاتي لازم براي پشتيباني مؤثر از اهداف، سياست‌ها، وظايف و فرآيندهاي كاري شركت برق‌ منطقه‌اي فارس را به‌عنوان هدف استراتژیک دفتر فناوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات معرفی كرد.

در ادامه دکتر علیرضا حسین‌آبادی سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو به طرح برخي از چالش‌ها و مشكلات حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات پرداخت.

وی در ادامه گفت: با توجه به پيشرفت ارتباطات، مديران با حجم انبوهي از اطلاعات روبرو می‌شوند لذا می‌بایست برای تصمیم‌گیری از آگاهي، بينش كافي و دانش روز برخوردار باشند تا بتوانند توانائی‌های فردي و سازمانی خود و پرسنل را افزايش دهند.

سرپرست دفتر فناوري اطلاعات و آمار وزارت نيرو ضمن تشكر از تلاش‌های صورت گرفته در حوزه فناوری و اطلاعات برق فارس، در ارتباط با راهبردهاي حوزه آمار و مديريت اطلاعات در صنعت برق و جامعه دانایی محور نیز مطالبی ایراد کرد.

در این ادامه جلسه یادشده خانم دكتر محب گزارشي از عملكرد دفتر فناوري ارتباطات و مديريت اطلاعات در سال 1398 با طرح اقدامات انجام‌شده، در دست اقدام و برنامه‌ریزی‌شده را ارائه کرد.

بر پایه گزارش ارسالی، رتبه نخست برق فارس در ارزیابی جایگاه‌های الکترونیکی صنعت برق طی دو سال اخیر، کسب امتیاز حداکثری در محور دولت الکترونیک جشنواره شهید رجایی، مدیریت اجرایی برگزاری گردهمایی فناوری اطلاعات صنعت برق، انتشار کارنامه عملکرد شرکت برق منطقه‌ای فارس در فروردین‌ماه، مشارکت علمی در کنفرانس‌های معتبر در قالب انتشار مقالات، انتخاب دو طرح اجرایی برتر در کنفرانس ملی GIS و کنترل کیفی قلم آماری حداکثر بار اکتیو ایستگاه‌های انتقال بر اساس متدولوژی وزارت نیرو، از توفیقات شایان توجه دفتر فن‌آوری ارتباطات و مدیریت اطلاعات برق فارس به شمار می‌رود.

گفتنی است در پایان نشست مزبور لوح تقديري با امضاء معاون محترم وزير، جناب آقاي دكتر بختيار، بابت انجام پروژه ارزيابي كيفي اقلام آماري به جناب آقاي مهندس كريمي مدیرعامل برق فارس اعطا شد. همچنين اعضاي كارگروه مربوطه نيز لوح تقدير خود را از آقاي دکتر حسین‌آبادی دريافت نمودند. همچنین در كنار نشست مذكور با توجه به اهميت تدوين شناسنامه اقلام آماري دوره آموزشي و ابلاغ اين مهم در برنامه پنج‌ساله آمار و اطلاعات صنعت برق، دوره آموزشي با اين مضمون با تدريس جناب آقاي دكتر حسین‌آبادی به مدت دو روز و با حضور اعضای كارگروه آمار و رابطين آماري در شركت برگزار شد.

گروه خبر: