موفقیت دانشگاه علم و صنعت ایران در جشنواره بین المللی نوآوری انرژی Bixpo۲۰۱۸

Printer-friendly version
سه شنبه, آبان 15, 1397
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت؛

استاد و دانشجوی دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران، در جشنواره بین المللی نوآوری انرژی Bixpo۲۰۱۸ حایز ۴ مدال طلا و نقره و موفق به دریافت جایزه ویژه فدراسیون بین المللی مخترعان شدند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت؛ ابوالفضل واحدی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و معاون آموزشی دانشگاه و آرش طاهری دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران، در جشنواره بین المللی نوآوری انرژی Bixpo۲۰۱۸ موفق به دریافت دو مدال طلا و دو نقره برای چهار طرح نوآورانه خود در این جشنواره جهانی شدند.

در مرحله نهایی این جشنواره، ۵۴ طرح از ۴۰ کشور جهان راه یافته بودند که در این میان ۴ طرح دانشگاه علم و صنعت ایران، حایز مقام‌های اول و دوم شدند.

در این جشنواره که توسط وزارت تجارت و صنعت کشور کره جنوبی و با مشارکت فدراسیون جهانی مخترعان و کپکو (بزرگترین شرکت تولیدکننده انرژی جهان)، به منظور معرفی هر چه بهتر و حمایت از دستاورد‌های نوآورانه پژوهشی مخترعان در بخش انرژی‌های نو، انرژی‌های پاک دوست دار محیط زیست، برق و الکترونیک، برگزار شد.

دانشگاه علم و صنعت ایران با ۴ طرح نوآورانه شرکت کرد که پس از داوری و از بین ۵۴ طرح راه یافته به مرحله نهایی، به طرح‌های «ساخت دودکش خورشیدی با سلول خورشیدی شفاف» و «بهینه سازی سیستم خنک سازی کویل مغناطیسی» مدال طلا و به طرح‌های «خنک سازی ترانسفورمر به وسیله زمین سرمایشی» و «تصفیه خانه سیار با قابلیت ضد عفونی و میکروب زدایی» مدال نقره جشنواره تعلق گرفت.

مهندس آرش طاهری برای طرح «خنک سازی ترانسفورمر به وسیله زمین سرمایشی» حایز دریافت جایزه ویژه فدراسیون بین المللی مخترعان شناخته شد.

وی طرح «تصفیه خانه سیار با قابلیت ضد عفونی و میکروب زدایی» را با همکاری دکتر ابوالفضل واحدی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و معاون آموزشی دانشگاه، به انجام رسانده که این طرح پیش از این نیز در بخش اختراعات جشنواره فناوری‌های نوین در صنعت آب و برق (بهمن ۱۳۹۶)، حائز رتبه اول شناخته شده و مورد تقدیر قرار گرفته بود.

چهارمین همایش تخصصی ارایه دستاورد‌های مخترعان در قالب «بزرگترین گردهمایی نخبگان صنعت انرژی» ۹ تا ۱۱ آبان ۱۳۹۷ در کشور کره جنوبی و شهر گوانگجو برگزار شده است.

 

خبرگزاری صدا و سیما 

گروه خبر: