مهندس آزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران:

Printer-friendly version
چهارشنبه, شهريور 12, 1393
دو پروژه مهم و زیر بنایی در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید

 

مهندس آزادگان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران بیان داشت:خبرنگاران مایه افتخار و دلگرمی و موجب تعالی و توسعه کشور می باشند. انتقادهای شما خبرنگاران موجب اصلاح امور و بهبود فرصتها می شود.صاحبان رسانه های جمعی با کار و تلاش خود موجب هم افزائی در تعالی خدمت رسانی صنعت برق گیلان به مردم شریف و فهیم گیلان می شوند. انتقادهای شما خبرنگاران موجب می شود تا معایب و نقاط ضعف سیستم ها شناسایی شود که با برطرف شدن این نقاط ضعف، سیستم به سمت تعالی در خدمتگزاری حرکت خواهد کرد.مهندس آزادگان تشکیل دو شرکت مادر تخصصی تولید و توزیع را از رویدادهای  مهم در عرصه صنعت برق کشور عنوان کردند و بیان داشتند:با تغییراتی که در اساسنامه سازمان توسعه برق کشور و شرکت مادر تخصصی ساتکاب انجام شده،وزارت امور اقتصادی و دارائی و وزارت نیرو مکلف می باشند که در اسرع وقت دو شرکت مادر تخصصی تولید و توزیع را سازماندهی بکنند.وظیفه شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید برق کشور،مدیریت،اداره و توسعه نیروگاههای حرارتی کشور در جهت سیکل ترکیبی و احداث نیروگاههای سیکل ترکیبی بیشتر در سطح کشور است.و هدایت فنی و مدیریتی کلیه نیروگاههای کشور برعهده شرکت مادر تخصصی مدیریت تولید برق کشور خواهد بود.همچنین با تغییر و اصلاح اساسنامه شرکت ساتکاب ،شرکت مادر تخصصی توزیع برق کشور ایجاد خواهد شد.با تشکیل این دو شرکت مادر تخصصی ،شرکت توانیر در اداره تولید و اداره توزیع برق نقشی نخواهد داشت.

مهندس آزادگان در ادامه به افتتاح و بهره برداری پروژه پست 63/230 کیلوولت GIS شهید عضدی رشت اشاره کرد و بیان داشت:

پروژه پست 63/230 کیلوولت GIS شهید عضدی رشت با هدف تامین انرژی مطمئن و پایدار پستهای فوق توزیع منطقه و مشترکین مصارف صنعتی ،خانگی و عمومی شهر رشت و حومه  و باسیستم کنترلی از نوع DCS  با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد ریال در هفته دولت سال جاری افتتاح و به بهره برداری می رسد. این پروژه در منطقه پیرکلاچای شهر رشت احداث شده است و دارای 2 دستگاه ترانسفورماتور قدرت 160 مگاولت آمپر (جمعا 320 مگاولت آمپر)، دو فیدر خط و 2 فیدر ترانسفورماتور230 کیلوولت و 10 فیدر خروجی خط 63 کیلوولت می باشد. هم چنین قابلیت توسعه برای این پروژه در آینده دیده شده است.

وی افزود: به دلیل ارزش بسیار بالای زمینهای حاصلخیز کشاورزی و تراکم و پراکندگی بسیار زیاد جمعیت در سطح استان گیلان و علی الخصوص شهررشت و حومه استفاده از تکنولوژی GIS در این پروژه موجب شده که زمین مورد نیاز برای احداث پست به حدود نصف تقلیل یابد.همچنین استفاده از این تکنولوژی از نظر کاهش آسیب های زیست محیطی نیز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

از پروژه های مهم دیگری که در هفته دولت سال جاری افتتاح و به بهره برداری می رسد پروژه اتصالات خطوط هوایی 230و 63 پست  شهیدعضدی می باشد. پروژه اتصالات خطوط هوایی 230و 63 پست شهیدعضدی به طول حدود 6/5کیلومتر شامل1/4 کیلومتر خط هوایی دو مداره  230کیلوولت،5/1کیلومتر خط هوایی دو مداره  63کیلوولت با 26 دستگاه برج(15 دستگاه برج 230کیلوولت و11 دستگاه برج 63 کیلوولت که عملیات اجرایی آن ازسال 88 شروع شده است، با هزینه ای بالغ بر34 میلیارد ریال  با هدف پایداری شبکه و تامین بار شهرستان رشت احداث شده است. پیمانکاران این پروژه شرکت گراف جهت احداث فونداسیونها،شرکتهای یاسان،آلوکاست وسیم نورپویا جهت تامین تجهیزات و شرکت برق آسای لوشان  جهت نصب برج و سیم کشی و مشاور و ناظر آن شرکت قدس نیرو می باشند.

گروه خبر: