معاون هماهنگي و پشتيباني شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور:

Printer-friendly version
دوشنبه, آبان 4, 1394
وجود ۳۵ هزار ميليارد تومان پروژه تعریف شده در بخش آب و فاضلاب

با هم‌افزايي ايجاد شده در دستگاه‌ها و مطالعات مناسبي كه صورت گرفته پروژه‌هاي خوبي را به‌رغم همه محدوديت‌ها اعم از تحريم و كمبود منابع مالي و اعتبارات و همچنين چالش مسائل اقليمي كه كشور را فرا گرفته به اجرا و اتمام برسانيم.

معاون هماهنگي و پشتيباني شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: بالغ بر ۳۵ هزار ميليارد تومان پروژه در بخش آب و فاضلاب تعريف شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شاهین پاكروح" هدف از سفر به استان كرمانشاه را ديدار از نزديك و آشنايي با مسائل و مشكلات و ابلاغ سياست‌هاي شركت مهندسي و طبعا رويكردهاي جديد مديريتي شركت مهندسي آبفاي كشور اظهار داشت: با گذشت بيش از دو دهه از شروع فعاليت صنعت آب و فاضلاب هنوز شاهد كاستي‌هايي در اين صنعت هستيم.
وی با اشاره به اينكه با گذشت بيش از دو دهه از فعاليت صنعت آب و فاضلاب از فعاليت صنعت آب و فاضلاب هنوز با كاستي‌هايي مواجه هستيم، افزود: مسائل و مشكلات زيادي هستند كه هنوز با آنها گريبان‌گير هستيم.
پاکروح در ادامه افزود: خسارت‌هاي جنگ تحميلي در استان‌هاي مرزي كشور بخصوص در استان كرمانشاه و رشد جمعيت در دهه ۷۰ باعث شد كه صنعت آب و فاضلاب با مسائل و مشكلات جدي مواجه شود.
وي گفت: هنوز در موضوع پروژه‌هاي عمراني به ميانه راه نرسيده‌ايم و بالغ بر ۳۵ هزار ميليارد تومان پروژه تعريف شده داريم، ولي اعتبار دريافتي به مرز ۱۲ هزار ميليارد تومان رسيده كه طبيعي است خيلي از شهرها و پروژه‌هاي مربوط به آنها به اتمام نرسند.
پاكروح ابراز اميدواري كرد: با هم‌افزايي ايجاد شده در دستگاه‌ها و مطالعات مناسبي كه صورت گرفته پروژه‌هاي خوبي را به‌رغم همه محدوديت‌ها اعم از تحريم و كمبود منابع مالي و اعتبارات و همچنين چالش مسائل اقليمي كه كشور را فرا گرفته به اجرا و اتمام برسانيم.
معاون هماهنگي و پشتيباني شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور در پايان ضمن تقدیر از فعاليت‌هاي مجموعه آبفای كرمانشاه گفت: بايد همگي تلاش كنيم و براي رسيدن به رشد و بالندگي اين صنعت كوشا باشيم.
در این نشست مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به ارايه گزارشي از عملكرد شركت آبفا پرداخت و با اشاره به اينكه مشتركين آب شركت آب و فاضلاب استان كرمانشاه 2.4 درصد از مشتركين كل كشور را تشكيل مي‌دهند، گفت: تعداد مشتركين آب شركت آبفا ۳۶۲ هزار مشترك در پايان شهريور ماه سال ۱۳۹۴ است.
"منصور کیاور" در ادامه افزود: متوسط مصرف خانگي آب در استان كرمانشاه ۵۲۱ ليتر است كه سرانه مصرف بالاتري نسبت به نرم كشوري داريم كه با توجه به فرهنگ‌سازي و اقداماتي كه در اين حوزه صورت گرفته اميدواريم به نرم كشوري نزديكتر شويم.
وي تعداد تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب در مدار بهره‌برداري را ۷ تصفيه‌خانه برشمرد و افزود: ظرفيت اسمي اين تصفيه‌خانه‌ها ۹۱ هزار مترمكعب در شبانه روز است.
كياور افزود: ۳ تصفيه‌خانه آب هم در در دست بهره‌برداري است كه ظرفيت اين تصفيه‌خانه‌ها ۱۳۱ هزار متر مكعب در شبانه روز است.