مصرف بهینه برق در فصل سرد سال هم یک ضرورت است

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 24, 1398
اطلاع رسانی راهکارهای بهینه سازی مصرف برق به ویژه در بخش خانگی

در برنامه رادیوئی پرتو که از صدای مرکز سمنان پخش شد، راهکارهای بهینه سازی مصرف برق به ویژه در بخش خانگی اطلاع رسانی شد.

کارشناس شرکت توزیع برق استان در این برنامه گفت: در فصل زمستان به دلیل برودت دمای هوا، مصرف گاز افزایش یافته و با توجه به این که سوخت برخی نیروگاه ها از گاز می باشد ، لذا امکان محدودیت در بخش گاز وجود داشته و با مصرف بهینه برق و کاهش مصرف ، می توان در این زمینه صرفه جوئی نمود.

محمدعلی نصیری با اشاره به این که بخاری برقی یکی از لوازم الکتریکی پرمصرف می باشد که به ندرت در زمستان از آن استفاده می گردد افزود: استفاده از بخاری برقی، مصرف برق را افزایش داده و در هزینه های خانوار نیز تاثیرگذار است.

وی باعنوان این که در هنگام خرید جاروبرقی می باید به قدرت آن ، وسعت محل مورد نظر و برچسب انرژی با رده بالا توجه نمود اضافه کرد: تمیز کردن جاروبرقی، تعویض کیسه آن در هنگام پر شدن، عوض نمودن فیلترآن و خودداری از جمع آوری اشیاء سنگین و تیز با جاروبرقی، به عنوان عوامل موثر در افزایش طول عمر این دستگاه و مدیریت بهینه مصرف برق به شمار می روند.

گفتنی است: این برنامه رادیوئی در شش ماهه دوم سال، دوشنبه هرهفته از ساعت 8:40 لغایت 8:55 صبح با مشارکت شرکت توزیع برق استان و صدای مرکز سمنان از موج FM ، ردیف 94 مگاهرتز به روی آنتن می رود.