مشکل قطعی آب روستای فرگ کاشمر برطرف شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, مرداد 23, 1398
با تعویض پمپ شناور چاه

با تعویض پمپ شناور چاه روستای فرگ شهرستان کاشمر مشکل قطعی آب مردم این روستا رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار کاشمر گفت: دبی آب چاه روستای فرگ به دلیل نقص فنی پمپ دچار کاهش آبدهی شده بود که با حضور کارشناسان امور و بررسی‌های لازم عملیات تعویض پمپ این ایستگاه در دستور کار قرار گرفت.
 محمد کاظمی با اشاره به اینکه با نقص فنی به وجود آمده در این ایستگاه حجم آبی خروجی از این چاه به 7 لیتر بر ثانیه کاهش یافته بود، اظهار کرد: همین موضوع مشکلاتی را در روند تأمین آب بخشی از روستای فرگ به وجود آورده بود.
کاظمی افزود: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان آبفار و همکاری دهیاری روستای فرگ عملیات تعویض پمپ انجام گرفت و دبی این چاه به بیش از ۱۵ لیتر بر ثانیه رسید و مشکل کمبود آب شرب مشترکین روستای مذکور با تعداد 663 خانوار و جمعیت 2134 نفری برطرف شد.

وی در ادامه گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تلاش خواهد شد مشکلی در زمینه تأمین آب شرب مشترکین روستاهای شهرستان به وجود نیاید.

23 روستای قوچان با تانکر سیار آبرسانی می‌شود

آب شرب 23 روستای قوچان که شامل 18 روستای تحت پوشش و 5 روستای غیر تحت پوشش است با تانکر سیار تأمین می‌شود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، سرپرست امور آبفار قوچان بیان کرد: در پی خشک‌سالی‌ها و کاهش بارش نزولات آسمانی سال‌های اخیر و استفاده نادرست از منابع آبی و همچنین مصارف بی‌رویه بخصوص در بخش کشاورزی، هرساله تعداد روستاهای دچار بحران کم‌آبی افزایش می‌یابد که علیرغم تمام تلاش‌ها و تمهیدات شرکت آب و فاضلاب روستایی در جهت تأمین آب و ترویج فرهنگ استفاده درست از آب شرب در بین روستاییان کماکان معضل کمبود آب گریبان گیر 23 روستا در این شهرستان گردیده است.

هادی بهمنیار در ادامه گفت: در سه ماه اول سال 98 بالغ‌بر 233 سرویس به میزان 2796 مترمکعب برای 14981 نفر جمعیت در قالب 4592 خانوار آبرسانی به‌صورت مستمر و جبرانی انجام ‌گرفته است.

کاهش 6 درصدی پرت آب شبکه‌های آبرسانی روستایی بردسکن

مدیر امور آبفار بردسکن از کاهش 6 درصدی پرت آب شبکه‌های آبرسانی روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، محمد صادقی با اعلام این خبر گفت: در راستای اجرای سیاست‌های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و آبفار خراسان رضوی و به‌منظور کنترل مدیریت مصرف و ارائه خدمات بهتر به روستائیان با انجام به‌موقع مأموریت‌ها شامل: کنترل سرریز مخازن، رفع به‌موقع و کاهش زمان رفع اتفاقات، تعمیر و نوسازی سیستم‌های خودکارسازی و بیسیم، مبارزه با انشعابات غیرمجاز و ... پرت آب شبکه‌های آبرسانی بردسکن طی پنج سال اخیر به 8/29 کاهش یافته است.

صادقی تصریح کرد: در صورت هزینه کرد دقیق و صحیح منابع اعتباری در حوزه نگهداری می‌توانیم از هزینه‌های سرسام‌آور حفر و تجهیز منابع آبی جدید پرهیز کرده و با منابع آبی موجود بسیاری از مشکلات کم‌آبی را کنترل و مدیریت کنیم.

رفع مشکل آب شرب بیش از 2400 خانوار روستاهای مجتمع الغدیر رشتخوار

با تعویض الکتروپمپ چاه مجتمع الغدیر شهرستان رشتخوار مشکل آب شرب بیش از 2400 خانوار برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر امور آبفار رشتخوار گفت: مشکل آب شرب حدود 2440 خانوار از مردم روستاهای بخش مرکزی این شهرستان که شامل روستاهای زرغری، فاردق، اندنجرد، سعادت‌آباد، مهدی‌آباد و اکبرآباد و با جمعیتی بالغ‌بر 6000 نفر و در قالب مجتمع الغدیر است با تعویض الکتروپمپ چاه این مجتمع برطرف شد.

سهیل حسنی افزود: در طول این مدت کارشناسان بهره‌برداری امور آبفار رشتخوار با برنامه‌ریزی و بهره‌مندی از سایر چاه‌ها توانستند در كمترين زمان ممكن و بدون قطعي آب، مشکل را برطرف نموده و چاه مذکور را وارد مدار کنند.

گروه خبر: