اخبار

نوسازی و هم سطح سازی دریچه های مخزن 10هزار متر مکعبی باقرشهر

در این طرح عمرانی 10 دریچه و  نردبان بازدید مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی باقر شهر نوسازی و هم سطح سازی شد.

مدیر امور آب و فاضلاب باقرشهر با اعلام این خبر گفت: در پی بازدید های به عمل آمده از مخزن باقرشهر و نتایج بررسی های میدانی از شرایط مخزن، لزوم نوسازی و هم سطح سازی دریچه ها و نردبان های بازدید به عنوان یک اولویت مهم در نظر گرفته شد و در دستور کار قرار گرفت.

برتری برق منطقه‌ای یزد درحوزه عملکرد صحیح سیستم‌های حفاظتی

بر اساس گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران، شرکت برق منطقه‌ای یزد در 6ماهه نخست سال 98 جایگاه برتری را از لحاظ شاخص عملکرد صحیح سیستم‌های حفاظتی، به خود اختصاص داد.

علی محمد فتح آبادی معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای یزد در گفتگوی خود با دفتر روابط‌عمومی با بیان این‌که هر نوع قطع خودکار کلید در سطح شبکه انتقال به عنوان حادثه تلقی می شود؛ افزود: با توجه به تأثیر مستقیم حوادث در پایداری و امنیت بهره برداری از شبکه انتقال، عملکرد سیستم های حفاظتی توسط شرکت مدیریت شبکه برق ایران به صورت مستمر مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نتایج آن به صورت شش ماهه ارسال می‌شود.

آبرسانی به 39 روستای سیل زده با تانکر

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان به تشریح آخرین وضعیت آبرسانی به مناطق سیل زده جاسک پرداخت.
به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب هرمزگان، امین قصمی گفت: از زمان فعالیت سامانه بارشی هفته قبل و وقوع سیل در شرق هرمزگان، آب 335 روستا در شهرستان های جاسک و بشاگرد قطع شد که آب 296 روستا در همان مقطع وصل و آب 39 روستا معادل 10 هزار نفر جمعیت به دلیل از دسترس خارج شدن منابع تولید آب و تخریب 100 درصدی چاه های تامین آب، همچنان با قطعی آب مواجه هستند.
وی با اشاره به وضعیت آب شهر جاسک گفت: وضعیت توزیع آب شهر جاسک از جمعه گذشته به حالت عادی برگشته و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیرازبا مدرن‌ترین فناوری‌های روز جهان

مدیرعامل  شرکت آب و فاضلاب  شیراز گفت: مدرن‌ترین فناوری‌های روز جهان در ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز به کار گرفته‌شده است.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز،ا...بخش نظر پور افزود: به دنبال پیش‌بینی افزايش جمعيت کلان‌شهر شيراز و نيز تكميل ظرفيت تصفیه‌خانه فاضلاب شماره يك، ضرورت احداث تصفیه‌خانه‌های جديد و مدرن كه بتواند نيازهاي اين شهر بزرگ را برطرف كند احساس شد، لذا شركت آب و فاضلاب شيراز در سال 89 عمليات اجرايي تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب شماره 2 شيراز را شروع كرد.

مقام اول توزیع برق تبریز درسی‌وچهارمین كنفرانس بین‌المللی برق

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تبریز، مقالات رحیم عجبی فرشباف، وحید زارعی، مهدی ارشادی و میثم صادقی از همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز در سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی برق پذیرفته و ارائه شد.

برگزاری مانورجهادی اصلاح وبهینه سازی شبکه

 به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ مانورمدیریت بحران"طرح ضربتی"معاونت اجرایی شمالغرب،به همت دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در  محدوده منطقه برق قدس، منطقه 5 شهرداری تهران، خیابان ایثارگران،خیابان والفجر 1 تا 8 و خیابان بهمن نژاد  در قالب اجرای مانور جهادی و با همکاری مناطق برق، سینا، پاسداران، خیام به عنوان مناطق معین و مشارکت امور دیسپاچینگ جنوبشرق، پنجشنبه، 26 دی ماه  از ساعت 7:30  الی 12:00 با همراهی شهرداری منطقه 5، پلیس راهور منطقه5، کلانتری 137 جنت آباد، سازمان آتش نشانی و اورژانس تهران، انجام شد.

انعقادتفاهم نامه همکاری شرکتهای توزیع برق اهواز و لرستان

تفاهم نامه همکاری شرکتهای توزیع برق شهرستان اهواز و استان لرستان باتوجه به طرحهای ویژه و ملی و درجهت گسترش همکاری و باهدف پیشرفت و توسعه دو شرکت به امضاء رسید.

بنا به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان ، مدیرعامل شرکت برق استان مهندس فریدون خودنیا ، اظهار داشت : این تفاهم نامه شامل توسعه همکاری در جهت تدوین و پیاده سازی برنامه های رویت پذیری، کنترل بار و مدیریت مصرف و استفاده از تجهیزات نوین در جهت کاهش خاموشی ها و انرژی توزیع نشده می باشد.

كسب رتبه برتردرشاخصهاي عمومي ارزيابي سال۹۷ دستگاههاي اجرايي

با حضور استاندار خراسان رضوي، معاونين ايشان و رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي و مديران ارشد ۶۰ دستگاه اجرايي استان از برترين هاي جشنواره شهيد رجايي تجليل شد .

به گزارش دفتر روابط عمومي در اين دوره از جشنواره شركت توزيع نيروي برق استان خراسان رضوي ، براي نخستين بار موفق به كسب رتبه برتر و دريافت تنديس و لوح تقدير گرديد . 

نیمی ازمشترکان درکردستان الگوی مصرف آب را رعایت می کنند

۹۰ درصد از مشترکان آب و فاضلاب در کردستان مربوط به بخش خانگی هستند که از این تعداد ۵۰ درصد الگوی مصرف آب را رعایت می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، الگوی صحیح مصرف آب شرب به ازای هر نفر در طول شبانه روز ۱۵۰ لیتر می باشد، اما در حال حاضر سرانه مصرف آب شرب در کردستان ۱۷۹ لیتر، در کشورمان ۱۹۸ و البته در سطح جهانی ۱۳۰ لیتر می باشد.

تخصیص 200 میلیارد ریال جهت رفع مشکل آب روستاهای سیل زده لرستان

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان از اختصاص مبلغ 200 میلیارد ريال اعتبار برای رفع مشکلات روستاهای سیل زده این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان؛ مهندس علیرضا کاکاوند گفت: در سیل فروردین ماه امسال 964 روستای استان با خسارت دو هزار و 620 میلیارد ريالی در خصوص تامین آب شرب مواجه شدند.

اجرای پروژه فاضلاب شهر کرمان با سرمایه گذاری بخش خصوصی

پروژه فاضلاب شهر کرمان، پروژه بیست ساله ای که سرانجام پس از صرف دو سال زمان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی ،ظرف مدت 5 سال به پایان می رسد.

محمد طاهری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در این زمینه با اشاره به این مطلب که  پروژه فاضلاب کرمان از سال ۷۶ آغاز شده و در مجموع ۲۵ تا ۳۰ درصد پیشرفت داشته است، تاکید کرد: این پروژه با منابع مالی بسیار محدود دنبال شده است و به طور متوسط هر سال یک درصد پیشرفت داشته و طبیعی است با تداوم این روند، این پروژه تا ۴۰ سال آینده هم تکمیل نمی شد.

کسب امتياز90 برنامه ايمني آب طرقبه

معاون بهره برداري شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوي از پيشرفت برنامه ايمني آب (water safty plan) در قالب 10گام خبر داد.

مهدي جهان طلب در نامه به مدير عامل آبفاي خراسان رضوي از اين برنامه به عنوان مهمترين اقدام براي تضمين کيفيت آب شرب نام برد که موثرترين روش براي اطمينان پايدار از ايمني يک سيستم تامين آب آشاميدني ،از حوضه آبريز تا مصرف کننده را شامل مي شود.

راه اندازی واحد اول نیروگاه کلاسF هنگام بندرعباس همزمان با دهه فجر

محسن طرزطلب گفت: این نیروگاه جزو اولین نیروگاه‌ ها از قرارداد پنج هزار مگاوات نیروگاه سیکل ترکیبی است، که مقرر شده از توربین‌های گازی پیشرفته کلاس اف دراین پروژه استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق حرارتی- مدیر عامل شرکت برق حرارتی دربازدید از روند اجرایی ساخت نیروگاه هنگام  اظهار داشت: نیروگاه هنگام در صورت تکمیل  ٩٠٦ مگاوات برق توسط دو توربین گازی و یک توربین بخار تولید خواهد کرد .

انعقاد تفاهم‌نامه توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری درحوزه آب وبرق کشور

تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به‌منظور حمایت از "توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حوزه آب و برق کشور" به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در راستای ایجاد ساز و کار همکاری، مشارکت، هم‌افزایی و هماهنگی اثربخش بازیگران محوری زیست‌بوم فناوری و نوآوری با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رضا اردکانیان، وزیر نیرو به امضا رسید.

آزادسازی بیش از16هزار متر مربع از اراضی بستررودخانه چولپا چائی

مدیر منابع آب شهرستان مشگین شهر از آزادسازی بیش از 16 هزار متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه چولپا چائی در محدوده روستای عالیشان سوئی از توابع بخش ارشق شهرستان مشگین شهر در محدوده عملکرد این امور خبر داد.  

مهندس قیصر جیره میرک در ادامه گفت: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی، اخذ دستور قضایی و هماهنگی نیروی انتظامی بیش از 16 هزار متر مربع از بستر و حریم  رودخانه عالیشان سوئی به وسیله یک دستگاه لودر آزادسازی شد.

فروش آب بمنظوررونق تولید وجلوگیری ازاستحصال وتجارت غیرمجاز آن

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با تاکیدبر این که چنانچه در مورد تامین آب پاسخگو نباشیم، استحصال غیرمجاز و تجارت غیرقانونی آب شیوع پیدا می کند، گفت: فروش آب علاوه بر این که وظیفه قانونی شرکت آب منطقه ای به شمار می رود، راهکاری جهت استقرار صنایع کم آبخواه و جلوگیری از تخلفات آبی است.  

سدهای سیستان و بلوچستان هیچ آسیبی ندیدند

 «محمد حاج‌رسولی‌ها» ضمن بی‌اساس خواندن شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی درباره آسیب دیدن سد «خیرآباد» افزود: ۳۰ درصد مخزن سد خیرآباد تا پیش از وقوع سیلاب در استان خالی بود که اکنون پر شده و اکنون به‌ طور کامل در حال بهره‌برداری است.  

وی ادامه داد:ممکن است یک بند کوچک آبخیزداری در ارتفاعات دچار آسیب شده باشد، اما سدهای بزرگ استان با هیچ مشکلی مواجه نیستند.

نشست مشترك اعضاي كارگروه مديريت دانش آب وبرق منطقه اي اصفهان

نظر به اجراي فرآيند استقرار نظام مديريت دانش در سازمان و تمايل اعضاي كارگروه اجرايي شركت آب منطقه اي اصفهان به بررسي و الگو برداري از شركتهاي برتر و همچنين آشنايي با نرم افزار و چگونگي استفاده كاربران ، نشست مشترك مديران و اعضاي كارگروه هاي مديريت دانش شركت آب منطقه اي و برق منطقه اي در محل سالن جلسات دكتر حسابي برق منطقه اي اصفهان برگزار گرديد.

Pages