اخبار

آغازعملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرک بارگاه کهنوج

عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرک بارگاه کهنوج با مشارکت خیریه امیر المومنین (ع) آغاز شد.

با حضور شکرالهی نماینده مردم پنج گنج جنوبی در مجلس شورای اسلامی، ، رضایی بخشدار مرکزی، یوسف زاده سرپرست امور آبفا کهنوج و تنی چند از مسئولین کلنگ طرح آبرسانی به شهرک  بارگاه با مشارکت خیریه امیر المومنین (ع) و امور آبفا کهنوج به زمین زده شد .

آغازعملیات آبرسانی به مجتمع محمد آباد جازموریان

عملیات آبرسانی به محله احمدی مجتمع محمد آباد کتکی چاه حسن جازموریان آغاز شد

همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) با مشارکت خیرین آستان قدس، عملیات آبرسانی به محله احمدی مجتمع محمدآباد کتکی چاه حسن جازموریان آغاز شد.

زيرزمينی كردن تاسيسات جهت احداث تاسيسات جديد دركلانشهرها

مديرعامل شركت توانير با بيان اينكه معمولا در شهرهاي بزرگ كه مركز تجمع بار و مصرف بالاست، نياز به احداث تاسيسات و شبكه هاي برق وجود دارد، گفت: به طور معمول براي انتقال برق بين شهرها از شبكه هاي هوايي استفاده مي شود ولي در مراكز شهر اين كار امكان پذير نيست و راهكار صنعت برق براي حل اين مشكل احداث تاسيسات به روش زيرزميني است.

تقدير رهبری از گزارش اولين های برقی

به دنبال انتشار گزارش اولين هاي برقي، مقام معظم رهبري ضمن تقدير از فعاليت هاي انجام شده، بر رفع فرسودگي هاي شبكه تاكيد كردند.

به گزارش پايگاه خبري توانير،حضرت آيت اله خامنه اي مقام معظم رهبري در خصوص گزارش "اولين هاي برقي" ضمن تقدير از فعاليت هاي انجام شده نوشتند: كار برق را با همين جديت دنبال كنيد. فرسودگي شبكه اتصالات (توانير) هم بسيار مهم است. از زحمات شما و همكارانتان تشكر ميكنم"

تجاوز به حريم شبكه های برق خطرآفرين است

معاون شركت توزيع نيروي برق استان قم گفت: متأسفانه برخي از مالكين در ساخت وسازها به حريم شبكه برق تجاوز مي كنند كه با اين اقدام جان ساكنين اين ساختمان ها را به خطر مي اندازند.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان قم، مهندس "عين اله درامامي" با انتقاد از عدم رعايت حريم شبكه هاي برق توسط برخي از مالكين و پيمانكاران گفت: اين گونه تخلفات علاوه بر مخاطرات جاني براي شهروندان، منجر به ايجاد مشكلاتي در شبكه برق مي شود.

بازدید از مرکز پایش مشترکین و اتاق کنترل شرکت

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، این مراسم با حضور مدیر عامل، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ، معاون فروش و خدمات مشترکین، مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت های برق، مدیر دفتر مدیریت مصرف برق، مدیر دفتر روابط عمومی و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

در این بازدید مهدوی نیا، مدیر عامل شرکت از پیاده سازی و نحوه کارکرد نرم افزارهای بازار برق، MDA، فراب بازدید بعمل آورد و راهکارهای لازم را در این خصوص ارائه نمود.

افزایش ظرفیت پاسخگویی مرکز تماس 121 زنجان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: در راستاي مديريت تماس هاي بهمني ناشي از وقوع حوادث وسيع در شبكه و مديريت اضطراري بار، ظرفيت پاسخگويي مركز تماس 121 از 9 كلاينت همزمان به 16 كلاينت افزايش يافت.

به گزارش از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، مهندس علی علیزاده اظهار داشت: در راستاي افزايش ظرفيت پاسخگويي و مديريت تماس هاي بهمني ناشي از وقوع حوادث وسيع در شبكه و مديريت اضطراري بار تعداد 7 لايسنس جديد از شركت تذرو افزارخريداري و ظرفيت پاسخگويي مركز تماس 121 از 9 كلاينت همزمان به 16 كلاينت افزايش يافته است.

کاهش پیک برق خوزستان درخرداد ماه

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ­ای خوزستان با بیان اینکه پیک خرداد ماه سال جاری هفت هزار و 896 مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل حدود 1.6 درصد کاهش داشته است؛ بیان کرد:  انرژی مصرفی در سه ماهه اول سال 99 برابر نه هزار و 536  گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود  2 درصد کاهش مصرف  انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل  است.

اجرای مرحله نخست طرح تکمیلی آب‌رسانی به جنوب تهران ازسد ماملو  

مدیر عامل آب و فاضلاب منطقه ۶ تهران (شهرری ) گفت: آب آشامیدنی حسن‌آباد فشافویه شهرستان ری در صورت تامین اعتبار ۸۵ میلیاردتومانی، تا یک سال آینده به رینگ اصلی آب تهران متصل می‌شود.

حسن حقیقی در بازدید جمعی از نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی از بخش فشافویه و شهر حسن آباد اظهار داشت: انتقال آب آشامیدنی با لوله های ۵۰۰ و ۶۰۰ ملیمتری از رینگ تهران به شهرهای باقرشهر، کهریزک و حسن آباد فشافویه در حالت عادی به ۲ سال زمان نیاز دارد که با برنامه ریزی جهادی در صورت تامین اعتبار، این کار در مدت یک سال انجام خواهد شد.

انتصاب فرمانده پایگاه بسیج اشتری شرکت آبفای زنجان

با صدور حکمی از سوی سرهنگ پاسدار محسن سهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زنجان، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید ناصر اشتری شرکت آب و فاضلاب استان زنجان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این حکم آمده است:

برادر بسیجی ایرج رستمی

بنا به پیشنهاد فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بهشتی

جنابعالی را به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید ناصر اشتری آن حوزه منصوب می نمایم.

پروژه فیدر برق منطقه دارالمیزان تکمیل و در مدار قرار گرفت

سرپرست توزیع نیروی برق شهرستان مهر از تکمیل شدن و در مدار قرارگرفتن پروژه برق رسانی شهرستان مهر در منطقه دارالمیزان خبر داد. حمید باقری زاده، در این رابطه گفت: به منظور تامین برق مطمئن و پایدار و رفع مشکلات منطقه مذکور، این پروژه با اجرای 21 کیلومتر شبکه فشار متوسط جدید از ایستگاه گله دار تا سه راه چک چک با هزینه ای بالغ بر 42 میلیارد ریال انجام و پس از مراحل تست آزمایشی به شبکه توزیع برق متصل شد. وی افزود: با انجام این پروژه بزرگ ، مشکل دیرینه افت ولتاژ در17 روستای منطقه دارالمیزان بخش اسیر که از مشکلات دیرینه ساکنین این منطقه بود، مرتفع شده است.

پویش مدیریت بهینه مصرف برق اقدامی ارزشمند جهت اصلاح الگوی مصرف

امام جمعه سرخه در بخشی از بیانات خود در خطبه های نمازجمعه 13 تیرماه گفت: پویش مردمی هر اشتراک برق، یک نیروگاه مجازی، اقدامی ارزشمند در راستای اصلاح الگوی مصرف است.

حجت الاسلام مصطفی فاطمی بصیر بیان داشت: برق؛ یکی از حامل های مهم انرژی به شمار می رود که آحاد مردم می بایست در مصرف بهینه از آن اهتمام نمایند.

برگزاری فرآیند اجرایی کلینیک مدیریت درتوزیع برق سمنان

فرآیند اجرایی کلینیک مدیریت، ویژه کارکنان شرکت توزیع برق استان سمنان برگزار شد

سرپرست معاونت منابع انسانی شرکت توزیع برق استان با اشاره به این که 41 نفردر طرح تامین مدیر حضور یافتند بیان داشت: 48 نفر نیز در طرح مدیریت استعداد در این فرآیند شرکت نمودند.

برقرسانی به روستای مرزی پیران کهن شهرستان مریوان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از اتمام پروژه برقرساني به روستاي مرزي پيران كهن شهرستان مریوان با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد و 466 میلیون ریال خبر داد.

آغازعملیات اجرایی بازنشستگی نیروگاه‌های ری و طرشت

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به انعقاد قرارداد تبدیل چهار هزار مگاوات واحد گازی به سیکل ترکیبی توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، گفت: در حال حاضر بیش از سه هزار و 500 مگاوات از این واحدها یا به بهره‌برداری رسیده و یا امسال وارد مدار خواهند شد.

طراحی و ساخت دستگاه شعله بین در نیروگاه شهید مفتح

طراحی و ساخت دو نوع دستگاه شعله بین(فلیم اسکنر) با استفاده از دو روش متفاوت سنسور مقاومتی و سنسور لامپ UV با موفقیت در نیروگاه شهید مفتح به پایان رسید.

سیدمحسن اولیائی، مدیر امور ابزار دقیق نیروگاه شهید مفتح با بیان این مطلب، افزود: طراحی و ساخت این دستگاه‌ها در آزمایشگاه الکترونیک امور تعمیرات ابزار دقیق نیروگاه شهید مفتح و توسط متخصصان این مجموعه به منظور استفاده در نیروگاه گازی دورود جهت رفع نقص قدیمی آن نیروگاه انجام گرفته است.

وی ادامه داد: ساخت این دستگاه‌ها به صورت ۱۰۰ درصد بومی انجام گرفته است و قابلیت استفاده در سایر نیروگاه‌های گازی کشور را دارد.​

صرفه جویی بازیافت پسآب انتقال و استحصال آب دریا 4 راهبرد آب درگلستان

سرپرست شرکت آب منطقه ای استان با بیان اینکه مهندسی رودخانه فقط لایروبی ودیواره سازی نیست ، بلکه در درجه اول نقشه برداری و تعیین حریم و بستر بسیار مهم تر است، افزود: در چند سال اخیر در 40 درصد رودخانه های استان نقشه برداری وتعیین حد بستر انجام شده است. از2850 کیلومتر رودخانه های استان در حدود 1400 کیلومتر مطالعات انجام شده است و مابقی نیاز به انجام مطالعات دارد.  

انتصاب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر

جلسه‌ی تودیع و معارفه‌ی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ملایر با حضور مدیرعامل و معاونین آبفای استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در حکمی سعید میرزایی سامعی را به عنوان مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب ملایر معرفی و از زحمات یاسین جوکار تشکر و قدردانی نمود.

افزایش 7 درصدی مصرف آب در آذربایجان غربی

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از افزایش هفت درصدی مصرف آب در استان خبر داد.

علیرضا رضوی در نشست خبری با رسانه های گروهی که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزارشد،  اظهار داشت: آغاز زودهنگام فصل گرم و مهمتر از آن، شیوع ویروس کرونا باعث افزایش میزان مصرف آب در استان شده است.

Pages