مسابقات‌ مهارت‌های فنی و تخصصی آبفا شهری و روستایی هرمزگان برگزار شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 10, 1398
هم‌زمان با سراسر كشور

 اولین دوره مسابقات ملی مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی هم‌زمان با سراسر كشور در باشگاه فرهنگی-ورزشی شركت آب و فاضلاب هرمزگان آغاز شد.

معاون بهره‌برداری آبفای هرمزگان گفت: در این دوره از مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی، شرکت‌کنندگان در چهار محور تعمیرات خطوط لوله آب، نصب انشعابات آب، نصب انشعابات فاضلاب و عیب‌یابی مدارهای فرمان در تابلو برق به رقابت می‌پردازند.

علاء امیریان نژاد، ارتقا سطح دانش فنی اکیپ‌های عملیاتی بهره‌برداری، توسعه كار تیمی و یافتن استعدادها، ارتقاء وضعیت ایمنی کارگاه‌ها، شناخت دقیق نقاط ضعف و قوت عملیات اجرایی بخصوص در حوزه تعمیرات و رفع خرابی و پرورش افراد جهت افزایش سرعت، دقت و كیفیت انجام کار و به‌کارگیری و معرفی تجهیزات نوین را از جمله اهداف برگزاری اولین دوره مسابقات مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب، بیان كرد.

وی افزود: با افزایش مهارت‌های تخصصی تلاشگران صنعت آب و فاضلاب قطعاً شاهد ارتقا سطح خدمات به مردم خواهیم بود که این رویکرد مهم‌ترین هدف صنعت آب و فاضلاب استان است.

معاون بهره‌برداری آبفای استان پیرامون جزییات برگزاری اولین دوره مسابقات ملی مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب بیان داشت: مرحله استانی این دوره از مسابقات امروز دهم مهرماه برگزار شد كه در این رقابت‌ها، سطح مهارت‌های فنی و تخصصی بهره‌برداران شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی مورد ارزیابی قرار گرفت.

امیریان نژاد افزود: مرحله منطقه‌ای این مسابقات نیز آبان ماه با حضور 7 بلوک شامل (بلوک اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی، همدان، مشهد، شیراز و مازندران) برگزار می‌شود که شرکت‌های آبفا شهری و روستایی هرمزگان، شیراز، فارس، بوشهر، خوزستان، اهواز و آبرسانی خلیج‌فارس در بلوک جنوب با یكدیگر به رقابت می‌پردازند.

 وی اظهار داشت: در دهم و یازدهم دی‌ماه (سالروز تشكیل شرکت‌های آب و فاضلاب) نیز مرحله نهایی اولین دوره مسابقات ملی مهارت‌های فنی و تخصصی شرکت‌های آب و فاضلاب در استان اصفهان برگزار می‌شود كه مهارت‌های فنی و تخصصی برگزیدگان 7 بلوک در 5 محور، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در پایان با ارائه تندیس و لوح از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

شایان ذكر است، در اختتامیه این دوره از مسابقات استانی كه در باشگاه فرهنگی –ورزشی آبفا برگزار شد، تیم‌های کامکار سازه جنوب از منطقه یك و ویلا بنا ساحل از منطقه دو بندرعباس در بخش نصب انشعابات فاضلاب به‌صورت مشترك رتبه اول مسابقات را كسب كردند. همچنین در دو بخش نصب انشعابات آب و عیب‌یابی تابلوهای مدار فرمان برق؛ تیم ویلا بنا ساحل بندر خمیر رتبه اول را از آن خود كرد و در بخش تعمیرات خطوط لوله آب نیز تیم ویلا بنا ساحل بندرلنگه با كسب رتبه اول برگزیده این بخش شد.