مدیر برق شهرستان سپیدان اعلام کرد:

Printer-friendly version
سه شنبه, اسفند 21, 1397
اجرای بیش از 80 عملیات جهت برق‌دار کردن شبکه در بارندگی اخیر

مدیر برق شهرستان سپیدان با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای عملیاتی برای مقابله با شرایط بحرانی، گفت: در روزهای جمعه و شنبه دهم و یازدهم اسفند و با توجه به بارندگی‌های اخیر، بالغ بر 80 عملیات برق‌دار کردن شبکه و رفع مشکل بی برقی، اجرایی شد.

مهندس حمید رضا بهمنی گفت: در پی بارش رحمت الهی در روز جمعه، در سپیدان حدود 30 سانتیمتر و در مناطق کوهستانی و برفگیر شهرستان بین نیم تا یک متر برف روی زمین نشست.

وی گفت: بارش این حجم از برف ظرف یک روز، موجب بروز مشکلاتی در تامین برق تعداد اندکی از مشترکان در نقاط مختلف شهرستان و بی برق شدن برخی روستاها شد.

بهمنی خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام شرایط جوی از سوی هواشناسی، نیروهای امور برق شهرستان سپیدان در آمادگی کامل بوده و چهار اکیپ عملیاتی خبره نیز تجهیز و آماده به کار شده بود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه به واسطه انجام اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان، علیرغم حجم سنگین بارش رحمت الهی، تنها شاهد قطعی و بی برقی تعداد معدودی از مشترکان بودیم که بلافاصله بعد از اعلام، اکیپها به محل اعزام شده و مشکل را مرتفع می کردند.

بهمنی خاطرنشان کرد: از بعد ازظهر روز جمعه 10 اسفند، به دلیل حجم سنگین بارش برف، قسمتی از  روستای گردن کلات، دچار بی برقی شده بودکه بعلت صاعقه بود؛ به دلیل مسدود بودن مسیر، نیروها در ساعات اولیه صبح روز شنبه 11 اسفند به محل اعزام شدند.

مدیر برق شهرستان سپیدان یادآور شد: نیروهای اعزامی به روستای گردن کلات، بخشی از مسیر را با خودرو و بخشی را نیز به شکل پیاده طی کرده و ساعت 9 صبح روز 11 اسفند،مشترکین بی برق  این روستا برق دار شد.

بهمنی تاکید کرد که نیروهای عملیاتی و اجرایی برق شهرستان سپیدان، با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه، از آمادگی خوبی در مواجهه با بحرانهای جوی برخوردار هستند.

مدیر برق شهرستان سپیدا گفت: علت بروز خاموشی یا بی برقی برخی از مشترکین در روزهای جمعه و شنبه، عمدتا بارش سنگین برف بود.

بهمنی تصریح کرد که امسال و علیرغم بارندگیهای نسبتا مناسب، به واسطه وجود آمادگی کامل در نیروهای عملیاتی و همچنین اجرای اقدامات پیشگیرانه از قبیل رفع نقاط حادثه خیز شبکه، شاهد کمترین میزان خاموشی و بی برق شدن مشترکان در شهرستان سپیدان بوده‌ایم.

برطرف کردن مشکل 45 مورد در خطوط فشار متوسط ،  برطرف کردن مشکل 23 مورد در خطوط فشار ضعیف ، 12مورد درخت بری و 8 مورد نیز جمع آوری اشیا ساقط شده بر روی شبکه ها به علت وزش باد و  طوفان.

گروه خبر: