مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی معرفی شد

Printer-friendly version
دوشنبه, خرداد 13, 1398
سید عقیل مرتضوی به عنوان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی معرفی شد.

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو و مهندس حاج رسولی‌ها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، معرفی شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، مهندس سید عقیل مرتضوی مدیرعامل جدید این شرکت در سخنانی، تلاش و فعالیت در راستای مأموریت‌ها و وظایف شرکت آب منطقه‌ای و سند توسعه استان را از برنامه‌های خویش اعلام کرد.

او گفت: تنظیم سند سازگاری با کم‌آبی یکی از فعالیت‌های مهم برای تحقق و مأموریت‌های شرکت آب منطقه‌ای در استان است که همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.

وی بالا بودن مصرف آب در بخش کشاورزی را یکی از مهم‌ترین چالش‌های مدیریت منابع آب استان ذکر کرد و گفت: اضافه برداشت از آب‌های زیرزمینی چالش دیگر مهم مدیریت این منابع است که باید با برنامه منسجم این چالش‌ها مرتفع شود.

مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، ادامه و تکمیل پروژه‌های سدسازی در استان را از دیگر برنامه‌های خویش برای تحقق وظایف این شرکت ذکر کرد و گفت: مدیریت منابع آب‌وخاک در مناطق مرزی نیز در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

مهندس مرتضوی همچنین چالش مدیریت منابع انسانی و نوع قرارداد آن‌ها را مهم‌ترین چالش شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی ذکر کرد و گفت: فعالیت‌ها و تحقق برنامه‌ها مستلزم بهره‌گیری از منابع انسانی شرکت است که امیدواریم با توجه و عنایت وزیر محترم نیرو این چالش رفع شود.