مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شيراز : بهره‌برداري از 20 پروژه با اعتبار 1200 ميليارد ريال در ايام دهه فجر 93

Printer-friendly version
شنبه, بهمن 18, 1393
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق شيراز گفت : در ايام‌الله دهه مبارک فجر امسال بهره‌برداري از تعداد 20 پروژه به ارزش 1200 ميليارد ريال آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شيراز، مهندس سيدمحمدحسن صحرائيان در جمع خبرنگاران گفت: اين تعداد پروژه در سطح امورهای هشت گانه شیراز ، پانزده مدیریت و اداره برق در شهرستانهای مرودشت ، ارسنجان ، پاسارگاد ، سپیدان ، کوار ، خرامه و سروستان به بهره‌برداري خواهد رسيد.

وي خاطرنشان كرد: توسعه شبكه‌هاي برق رساني و احداث 792 دستگاه پست هوايي با هدف تامين برق 21 هزار و 800 مشترك جديد با اعتباري بالغ بر 260 میلیارد ريال و همچنين احداث 57 دستگاه پست زميني توزيع برق با هدف تامين برق 4 هزار و 100 مشترك جديد شهري در مجتمع‌هاي ساختماني در گسترده تحت پوشش و با اعتباري بالغ بر 74 میلیارد ريال بعلاوه توسعه شبكه‌هاي توزيع برق با هدف برق‌رساني به 6 هزار و 300 واحد مسكن مهر با اعتباري بالغ بر 58  میلیارد ريال، از جمله طرحهائی است كه در اين ايام به بهره‌برداري خواهد رسيد.

صحرائيان گفت: توسعه و اصلاح شبكه‌هاي برق روستايي از محل اعتبارات بند ز تبصره  9 بودجه سال 93، با هدف تامين برق 3 هزار و 800 مشترك جديد روستايي و با اعتباري بالغ بر 57  میلیارد ريال، در گستره جغرافيايي تحت پوشش شركت توزيع نيروي برق شيراز، یکی ديگر از طرح‌هاي آماده بهره‌برداري است.

صحرائيان از نصب 46 هزار دستگاه لواز اندازه‌گيري براي مشتركان جديد با اعتباري بالغ بر 117 میلیارد ريال به‌ عنوان يكي ديگر از طرح‌هاي مد نظر ياد و اضافه كرد : توسعه شبکه برقرسانی کشاورزی و احداث 682 دستگاه پست هوائی به منظور تامین برق 650 پمپ آب چاه کشاورزی و ایجاد بستر مناسب برای استفاده از سیستم آبیاری نوین ، به ارزش 156 میلیارد ریال از دیگر پروژهای مهم اجرا شده طی یک سال اخیر است.

وي افزود :  اتمام قطعه دوم خط بيست كيلوولت دومداره به طول 9 كيلومتر براي تامين برق 260 متقاضي كشاورزي در منطقه درودزن به ارزش 7 میلیارد ريال و احداث 32 فیدر خروجي از ايستگاه‌هاي فوق توزيع  (صدرا 3 ، خليج فارس گويم،ابرج و ...) با 8 میلیارد ريال اعتبار كه امكان تامين برق و تقويت مانور خطوط متقاضيان را فراهم مي‌كند، يكي از ديگر طرح‌هاي اين شركت محسوب مي‌شود.

صحرائيان همچنين گفت: احداث شبكه‌هاي روشنايي معابر جديد به ارزش 22 میلیارد ريال، اصلاح و بهينه‌سازي شبكه‌هاي توزيع برق موجود با اعتباري بالغ بر 50 میلیارد ريال و مقاوم‌سازي شبكه‌هاي توزيع برق موجود با هدف تقويت شبكه‌هاي برق مناطق برف‌گير و حادثه‌خيز با 43  میلیارد ريال اعتبار و ایمن سازی شبکه با هزینه 18 میلیارد ریال با هدف پيشگيري از بروز حوادث ، از ديگر طرح‌هاي اجراي شده است.

اين مقام مسئول بازساي شبكه‌هاي فشار ضعيف به طول 850 كيلومتر با 169 میلیارد ريال اعتبار و تعويض يك هزار و 500 پايه فرسوده سيماني و رفع حريم خطوط فشار ضعيف هوايي با اعتبار 9 میلیارد ريال خبر داد و گفت: اين طرحها با هدف تبديل شبكه‌هاي هوايي بدون روكش مسي به شبكه‌هاي هوايي عايق  و مقاوم‌سازي شبكه‌هاي توزيع برق فشار ضعيف انجام شده است.

به گفته صحرائيان : بازسازي 5 دستگاه پست زميني فرسوده در نقاط حساس شبكه در سطح شهر شيراز با هدف افزايش قابليت اطمينان شبكه و پيشگيري از بروز بحران‌ در حوادث مختلف، با هزینه 7  میلیارد ريال از جمله طرحهايي است كه طي ماههاي گذشته اجرايي و براي ايام دهه فجر  آماده بهره‌برداري شده است.

وي افزود: اصلاح و رفع عيوب 32 فيدر بحراني فشار متوسط به طول 1800 كيلومتر به ارزش ريالي 16  ميليارد ريال و  تعويض 130 دستگاه ترانسفور ماتور توزيع خطوط خروجي ايستگاه فوق توزيع فرودگاه با هدف تبديل ولتاژ خطوط خروجي این ايستگاه از 11 به 20 كيلوولت، با اعتبار  25 میلیارد ريال نيز يكي از طرح‌هاي آماده بهره‌برداري در شيراز است.

صحرائيان گفت: نيروگاه‌ مقياس كوچك توسط بخش خصوصي به ظرفيت 6 مگاوات در آب‌باريك با 88 میلیارد ريال اعتبار و 30 واحد مولد خورشيدي به ظرفيت 150 كيلووات با اعتباري بالغ بر 16 میلیارد ريال نيز از ديگر طرح‌هاي آماده بهره‌برداري است.

مديرعامل شركت توزيع برق شيراز تاكيد كرد: اجراي اين طرح‌ها در حالي انجام شده است كه صنعت برق شرايط سخت اقتصادي را به مثابه ساير بخش‌ها، تجربه مي‌كند.

صحرائيان با تاكيد براينكه در سال‌93 شاهد تلاش جهادی نيروهاي متخصص و توانمند شركت توزيع نیروی برق شيراز در خدمت‌رساني به مردم بوده‌ايم، گفت: تمام تلاش خود را براي تحقق شعار سال در حوزه اقتصادي و با محورقرار دادن اقتصاد مقاومتي انجام داده‌ايم.

 

وی در پایان یادآور شد که تعدادی از طرحهای ذکر شده در حوزه مدیریت بحران تحت عنوان اقدامات پیشگیرانه بویژه در منطقه غرب شیراز و با استفاده از تجارب بارش برف سال 92 اجرا شده که ارزش آن بیش از 260 میلیارد ریال است. 

گروه خبر: