مانورآماده بکاری مولدهای برق مراکز حیاتی، حساس و ضروری شرکت برق منطقه ای خوزستان

Printer-friendly version
سه شنبه, آبان 15, 1397
به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل

به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل، مانورآماده بکاری مولدهای برق مراکز حیاتی، حساس و ضروری توسط دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه ای خوزستان، سرپرست دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل این شرکت گفت: هدف از برگزاری این مانور آمادگی مراکز مهم و حساس برای وارد کردن مولدهای برق اضطراری مراکز خود در زمان بروز حادثه برای شبکه و قطعی برق بوده است تا علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود، شبکه را برای عبور از حادثه پیش آمده یاری کنند.

بیژن بابادی اظهار داشت: در این مانور با شبیه سازی، پست برق شرکت فولاد خوزستان دچار حادثه و از مدار خارج شد و با خاموشی شرکت فولاد مانور آغاز گردید.

وی ادامه داد: بعد از خارج شدن پست از مدار، اتاق مدیریت بحران در شرکت برق منطقه ای تشکیل و با بررسی شرایط از قبیل برآورد میزان آسیب ها و خسارات، تیم های تعمیراتی، خدماتی، تاسیساتی، بازسازی، امنیتی و .. اعزام و دستورات لازم برای عادی سازی شبکه صادر شد.

سرپرست دفتر مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اضافه کرد: در زمان قطع برق کلیه دیزل ژنراتورها و سیتسم های حفاظتی تامین برق اضطراری شرکت فولاد فعال و با موفقیت وارد مدار شد.

گروه خبر: