فراخوان جلب مشارکت برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور

Printer-friendly version
دوشنبه, ارديبهشت 30, 1398
قرارداد مشارکت با بخش خصوصی در این پروژه در قالب روشBLOT منعقد خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از اعلام فراخوان شناسایی و ارزیابی صلاحیت متقاضیان دارای توانمندی فنی و مالی لازم برای تحویل، سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور و بهره‌برداری از آن، در قالب سازوکار جلب مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محسن طرزطلب با اعلام این خبر افزود: قرارداد مشارکت با بخش خصوصی در این پروژه در قالب روشBLOT (ساخت، اجاره، بهره‌‌برداری و واگذاری به دولت) منعقد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: بر این اساس، تمامی وظایف، اختیارات، حقوق و منافع ناشی از  بهره‌برداری بخش گاز در ازای پرداخت مال‌الاجاره ماهیانه به سرمایه‌گذار منتخب در مناقصه واگذار خواهد شد.
وی با بیان اینکه خرید تضمینی برق مجموعه نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور پس از احداث بخش بخار از سرمایه‌گذار صورت خواهد گرفت، تاکیدکرد: در این زمینه قرارداد مشارکت با سرمایه‌گذاری منعقد خواهد شد که کمترین قیمت پیشنهادی برای خرید تضمینی برق را در مناقصه پیشنهاد دهد.
طرزطلب تصریح کرد: با توجه به قرار داشتن این نیروگاه در اولویت‌های وزارت نیرو، سرمایه‌گذار منتخب جهت اخذ تسهیلات به صندوق توسعه ملی معرفی خواهد شد.
وی افزود:‌ واحدهای اول و دوم گازی این نیروگاه به ظرفیت 324 مگاوات در سال‌های 92 و 93 مورد بهره‌برداری قرار گرفته و با احداث بخش بخار، ظرفیت این نیروگاه به 484 مگاوات خواهد رسید.
شایان ذکر است مناقصه نیروگاه بمپور در راستای اجرای ماده 27 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشي از مقررات مالي دولت(2)، دستورالعمل شورای اقتصاد درخصوص شرایط واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، دستورالعمل تعیین نرخ خرید تضمینی برق موضوع بند «ت» ماده 48 قانون برنامه ششم توسعه و همچنین تبصره 19 قانون بودجه سال 1398 کشور برگزار می‌شود.