عقد قرارداد آب زمستانه درشبکه های آبیاری شمال خوزستان آغاز شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, دى 19, 1397
عقد قرارداد تامین آب محصولات کشاوری از جمله گندم آغازشد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان از آغاز عقد قرارداد تامین آب محصولات کشاوری از جمله گندم خبر داد.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه آبیاری دز "یعقوب کرمی" گفت: بارش های مناسب سال آبی جاری شرایط خوبی  را فراهم آورده است که کشاورزان منطقه کاستی های چند سال اخیر در زمینه کشت محصولات زراعی را جبران کنند.

وی عمده محصولات کاشته شده در فصل زمستان در شبکه آبیاری دز را گندم، محصولات گلخانه ای،پیاز،سیب زمینی، کاهو و سبزیجات برگی عنوان کرد و افزود: سال گذشته بیش از 52 هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه به زیر کشت انواع محصولات زراعی رفت که پیش بینی می شود با توجه به کم آبی تابستان امسال، سطح زیر کشت زمستانه بیشتر از مدت مشابه سال قبل شود.  

به گفته کرمی تابستان امسال با وجود محدودیت های شدید منابع آبی در شبکه آبیاری دز بیش از 18 هزار و 358 هکتار انواع محصولات تابستانه به زیر کشت رفت که نزدیک به 11 هزار و 389 هکتار نسبت به تابستان سال 96 کمتر بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری شمال خوزستان از کشاورزان منطقه خواست با توجه به لزوم برنامه ریزی نیاز آبی شبکه بویژه پس از اتمام فصل بارندگی،جهت عقد قرارداد آب محصولات زمستانه به امور مشترکین شرکت مراجعه نمایند.

شرکت بهره برداری از شیکه های آبیاری شمال خوزستان مدیریت شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی را بر عهده داشته و بیش از 18 هزار مشترک دارد.