طوفان شب گذشته شمال كشور توسط برق مديريت شد

Printer-friendly version
سه شنبه, مهر 25, 1396
نمره الف به عملكرد برقي هاي شمال كشور در طوفان ديشب

آماده باش شبانه از توانير تا آخرين نقطه شمال كشور؛

 

بيش از 300 اكيپ عملياتي در شركت هاي توزيع نيروي برق شمال كشور به حالت آماده باش بودند و علاوه براين در موج اول 50 اكيپ نيز از 7 شركت همجوار به شمال كشور اعزام شده بودند تا دركنار ساير پرسنل عملياتي حوادث ناشي از طوفان را در شبكه برق رفع كنند.

طوفان شب گذشته شمال كشور آماده باش شبانه توانیر و عملكرد برقي‌هاي شمال كشور با کمترین حادثه و خاموشی در شبکه مديريت شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، از چند شب گذشته تاكنون كشيك شب در توانير و شركت‌هاي توزيع نيروي برق شمال كشور مستقر و بيش از 300 اكيپ عملياتي در مناطق مذكور به حالت آماده باش بودند و اطلاعات به صورت لحظه اي جهت هماهنگي و آماده باش شروع طوفان به مناطق مختلف منتقل مي‌شد.

مديركل دفتر نظارت بر توزيع توانير كه پس از اعلام پيش بيني سازمان هواشناسي مبني بر وزش طوفان در شمال كشور، برسرعت هماهنگي ها افزوده بود، گفت: شب گذشته علاوه بر همكاراني كه به صورت اضطراري به صورت شبانه در توانير مستقر شده بودند، تعدادي از همكاران نيز در ساري و نوشهر (شركت هاي توزيع نيروي برق مازندران و غرب مازندران) در كنار مديران مناطق مذكور حضور يافتند.

مسعود صادقي تاكيد كرد: علاوه بر اين تقريبا همه شركت هاي توزيع نيروي برق مستقر در شمال كشور، شب گذشته را بيدار به صبح رساندند تا در كمترين زمان، خود را به محل حوادث اعلامي برسانند.

صادقي ياداور شد: بيش از 300 اكيپ عملياتي در شركت هاي توزيع نيروي برق شمال كشور به حالت آماده باش بودند و علاوه براين در موج اول 50 اكيپ نيز از 7 شركت همجوار به شمال كشور آماده اعزام بودند تا دركنار ساير پرسنل عملياتي حوادث ناشي از طوفان را در شبكه برق رفع كنند.

به گفته مديركل دفتر نظارت برتوزيع توانير، پيش بيني ها براي آمادگي 100 تا 150 اكيپ ديگر نيز از 15 شركت توزيع به شمال كشور انجام شده بود تا در صورت گسترده بودن خسارت ها به شمال كشور اعزام شوند كه البته با توجه به اقدامات پيشگيرانه اي كه از تابستان امسال انجام شده بود، حجم خسارت ها بسيار كاهش يافت و طوفان شب گذشته به خوبي مديريت شد.

صادقي در خصوص اقدامات پيشگيرانه نيز گفت: از ابتداي تابستان امسال اقدامات شاخه زني در مسير شبكه هاي برق، مستحكم سازي تجهيزات، تعميرات به موقع، شناسايي و تامين امكانات مورد نياز، تامين اعتبارات لازم و... باعث شد تا صنعت برق در يك آزمون واقعي (و نه يك مانور ) شبكه برق را مديريت نمايد.

وي ادامه داد: خوشبختانه با راه اندازي سامانه رصد در شركت توانير، به صورت لحظه اي(آنلاين) ديسپاچينگ هاي شركت هاي توزيع متصل بوديم و به صورت تصويري فعاليت ها و عملكرد آنان مشاهده و هماهنگي لازم با هركدام از شركت ها انجام مي شد.

صادقي با بيان اين كه جهت وزش باد از غرب به شرق كشور بود، خاطرنشان كرد: با استفاده از سامانه رصد، عبور طوفان از شهر را به شهر بعدي اطلاع مي داديم و از اين طريق هماهنگي و اعلام آمادگي هاي لازم به همكاران در شمال كشور اعلام مي شد.

مديركل دفتر نظارت برتوزيع توانير اظهار داشت: در حال حاضر خاموشي هايي به صورت مقطعي در برخي مناطق به دليل قطعي چند فيدر وجود دارد كه پرسنل اتفاقات در حال رفع آن هستند.

صادقي همچنين خاطرنشان كرد: براساس پيش بيني هاي هواشناسي بارندگي ها تا آخر هفته در شمال كشور ادامه خواهد داشت و به اين دليل ممكن است خاموشي هاي پراكنده دور از انتظار نيست.