طرح آبرسانی و سامانه GIS  در شهر آمل افتتاح و راه اندازی شد

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 18, 1397
با حضور مسئولان استانی :

همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر و با حضور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و معاونان آبفاشهری مازندران و مدیران استانی، فرماندار و روسای شهرستانی، طرح آبرسانی و سامانه اطلاعات مکانی آب شرب(GIS) در شهر آمل افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران،  نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته در تامین و توزیع آب شرب گفت: با توجه به کاهش منابع آبی، ضروری است از آبهای سطحی در تامین آب شرب  مورد نیاز مشترکین استفاده شود.

یوسفیان ملا، با اشاره به احداث سد هراز افزود: با احداث تصفیه خانه می توان از آبهای ذخیره شده در پشت این سد  برای شرب استفاده نمود.

وی، با بیان اینکه طرح فاضلاب در شهر آمل در حال انجام است،  تصریح کرد: جمع آوری  وتصفیه فاضلاب یکی از اقدامات خوب  ومفید شرکت آب  وفاضلاب است .

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقدمات زیربنایی بسیار خوبی در این شهر درحال اجراست.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران نیز درسخنانی، با بیان اینکه  اجرای طرحهای فاضلاب در شهرهای ساحلی  به دلیل لزوم حفظ محیط زیست و جلوگیری از نفوذ آلودگی به سفره های آب زیرزمینی الزامی است، گفت: طی چند سال اخیر اقدامات خوبی در این بخش در سطح استان انجام شد.

مهندس ذاکری ادامه داد: در حال حاضر 8 تصفیه خانه فاضلاب در استان مازندران در مدار بهره برداری قرار دارد.

وی، با بیان اینکه  مردم شهرهای ساری، بابل، جویبار، بابلسر، نوشهر و چالوس از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند هستند، افزود: عملیات اجرایی طرح فاضلاب در شهرهای قائمشهر، آمل، تنکابن، محمودآباد، نکا، بهشهر و گلوگاه در حال اجرا و مطالعات زیست محیطی و فاز اول و دوم فاضلاب 30 شهر درحال انجام است.

مهندس ذاکری با اشاره به افتتاح طرح آبرسانی و  سامانه GIS در شهر آمل تصریح کرد:  این دو طرح با هدف افزایش توان تامین و مقابله با کمبود آب و انتقال آب از منابع تامین به مخزن ذخیره و هوشمند سازی و تحلیل هیدرولیکی شبکه توزیع آب شرب شهری افتتاح و راه اندازی شد.

فرماندار شهرستان آمل نیز در سخنانی، با اشاره به چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی ایران و توطئه های دشمنان گفت:  مردم به پای نظام وانقلاب ایسادند  و با حضور و مشارکت خود توطئه های دشمنان را خنثی کردند.

رسولی، ضمن قدردانی از اجرای طرح آبرسانی در این شهر گفت: با اجرای این طرح، مشکلات کمبود آب در پیک مصرف و ایام تعطیل و فصل تابستان  برطرف می شود.

مدیر امور آبفاشهری آمل به تشریح طرح آبرسانی در این شهر پرداخت و افزود: در این طرح یک حلقه چاه با آبدهی 50 لیتر در ثانیه حفر و خط انتقال به طول 500 متر احداث شد.

مهندس قبادی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را 4500 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: با افتتاح این طرح 7هزار خانوار از مزایای نعمت آب شرب برخوردار شدند.

وی، با اشاره به راه اندازی سامانه اطلاعات مکانی آب شرب(GIS) در آمل، اظهار داشت: در این سامانه برداشت عوارض مکانی شبکه توزیع و خطوط انتقال آب و  نقشه شبکه و بانک اطلاعاتی 70 فقره تاسیسات  تهیه می شود.

مدیر امور آبفاشهری آمل خاطر نشان کرد:  تمامی مردم این شهر از  مزایای این سامانه بهره مند می شوند.