طرح‌های تشویقی در انتظار مشترکان برق خانگی اردبیل

Printer-friendly version
دوشنبه, خرداد 20, 1398
در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اشاره به طرح‌های تشویقی وزارت نیرو برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان، گفت: در صورت صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در میزان برق مصرفی، ۲۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می‌یابد.

مهندس محمدی گفت: با هدف افزایش انگیزه برای اصلاح مدل مصرف مشترکین پرمصرف به‌ویژه در زمان اوج مصرف برق مقرر شده است تا از ابتدای خردادماه برای مشترکین پرمصرف خانگی ۱۶ درصد رقم قبض افزوده شود که در استان شامل مشترکینی می‌شود که در  ماه‌های خرداد تا پایان شهریورماه بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت و در ایام عادی بیش از ۲۰۰ کیلووات ساعت مصرف ماهیانه دارند و این میزان برای مناطق گرمسیر (پارس‌آباد، بیله سوار، اصلاندوز و جعفرآباد) در ایام گرم ۴۰۰ کیلووات ساعت است. دراین‌بین تعرفه جدید برق تنها به ۶ درصد از مشترکان استان (که بیش از  الگوی موردنظر  برق مصرف می‌کنند) هزینه بیشتری تحمیل خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان به ارائه چند توصیه برای مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات اوج مصرف تابستان اشاره کردو گفت: با بکارگیری روش‌های بسیار ساده می‌توان بدون کاهش سطح رفاه خانوار تا ۳۰ درصد در مصرف برق به ویژه ساعات اوج مصرف صرفه‌جویی و از تشویق و کاهش مبلغ قابل ملاحظه  صورتحساب بهره‌مند شد.

محمدی  خواستار استفاده از نور طبیعی در طی روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی شد و افزود: تنظیم درجه کولرهای گازی بر روی دمای ۲۴ درجه (دمای آسایش)، نصب سایه‌بان و جابجایی زمان استفاده از وسایل پرمصرف برقی (نظیر اتو، لباسشویی، ظرف‌شویی، جاروبرقی و...) به ساعات غیر اوج مصرف ازجمله مواردی است که در کاهش مصرف مشترکان به‌ویژه در ساعات اوج مصرف بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

 

گروه خبر: