ضرورت مدیریت استراتژیک  و متمرکزصنعت برق برای عبور از پیک 98

Printer-friendly version
چهارشنبه, فروردين 28, 1398
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر گفت:

مدیریت استراتژیک و متمرکزصنعت برق برای عبور از پیک 98 ضروری است.

مهندس فرهاد شبیهی در دومین جلسه هماهنگی  براي گذر از پيك بار تابستان سال 1398 و تلاش در راستاي تحقق برنامه هاي صنعت برق كشور با حضور مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق استان های مرکزی ،همدان و لرستان در محل سالن جلسات شركت توزیع نیروی برق استان مرکزی  برگزار شد ،بابیان این مطلب افزود:مدیریت بار مطلوب با استفاده از  همه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود با تدابیرو برنامه ریزی دقیق بنابر تمهیدات وزارت نیرو وتوانیر و تامین نیاز مصرف ذینفعان  در زمان تقاضا هدف اصلی ماست.

وی بیان کرد: با توجه به آسیب های گسترده شبکه برق  در استان لرستان و سایر مناطق در سیل اخیر بر اساس اولويت ها و حساسيت هاي موجود در شبكه برق، اجرای پروژه های ظرفیت سازی قبل از پيك بار مهم است.

مهندس فرهاد شبیهی ،تمرکز بر رویت پذیری مصرف مشترکین پرمصرف در شرکت های توزیع و برق منطقه ای را ضروری دانست و افزود:تهمیداتی باید از سوی شرکت برق منطقه ای باید اتخاذ شود تا شرکت های توزیع بتوانند فیدرها را رصد کنندو همچنین شرکت های توزیع باید با تدابیر لازم و نصب کنتورهای هوشمندبتوانند مصرف مشترکین پرمصرف و دستگاه های اجرایی را رصدو کنترل کنند.

وی برنظارت رعایت الگوی مصرف در مساجد و مدارس توسط شرکت های توزیع برق  تاکید کرد .

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر بابیان اینکه اجرای طرح های تشویقی ویژه صنایع و کشاورزی در سال 98همچنان اجرا می شود،افزود:تمام تلاش صنعت برق گذر از تابستان بدون خاموشی است.

وی برمقاوم سازی تاسیسات برق وایجاد  ظرفیت سازی به ویژه در استان لرستان برای گذر از پیک 98 تاکید کرد.

مديرعامل شركت توزیع نیروی برق استان مرکزی هم گفت: امیداوریم با هماهنگي ، همدلي و مديريت مصرف به سمت عرضه و تقاضا و مديريت بار صنايع در استان ، بتوانيم از پيك بار 98 به خوبي عبور كنيم.

مهندس محمد اله داد افزود:تلاش همه همکاران صنعت برق برای پایایی شبکه برق در سیل اخیر به ویژه در استان لرستان که موجبات خسارات قابل توجهی به صنعت برق شد مثال زدنی است.

وی بیان کرد:شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی  با انجام برنامه هاي طرح ريزي شده و استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود برای گذر از پیک تلاش می کند.

مهندس اله داد بیان کرد: مدیریت مصرف فراتر از پیک‌بار تابستان است و این مدیریت مصرف در تمام طول سال انجام شود.

"مهندس شهیدی "،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در این جلسه به تشریح برنامه‌های شرکت توزیع برق استان در خصوص کنترل بار مشترکین کشاورزی در راستای کاهش پیک بار سال 98 پرداخت وافزود:40درصد مصرف برق در استان همدان در بخش کشاورزی است.

"مهندس خود نیا"،مدیرعامل توزیع نیروی برق استان لرستان  نیز با اشاره به این‌که سال جاری با وقوع سیل سالی سخت و سرشار از تجربه برای صنعت استان بوده است،افزود:بخش نامه های توانیر را با تمام تلاش با همراهی مسئولان ارشد استان برای گذر از پیک‌بار سال 98اجرایی خواهیم کرد.

ارائه طرح های ملی مرتبط با پیک ،برگزاری جلسه هماهنگی با استانداران برای گذر از پیک ،پيگيري درخصوص استفاده از مولد هاي موجود ونحوه  اطلاع رساني در زمان پيك بار از جمله موارد مطروحه دراین جلسه بود.

گفتني است، در اين جلسه مدیران دیسپاچینگ و مدیریت مصرف  شركت هاي توزيع برق استان هاي مرکزی ،همدان و لرستان به ارائه گزارش عملكرد و اقدامات زيربنايي انجام شده و پيشنهادهاي فني براي آماده سازي شبكه در منطقه جهت گذر از پيك بار تابستان 98 پرداختند.

 

گروه خبر: