ضرورت تخصیص بودجه به وزارت نیرو وراه برای بازسازی راه‌های روستایی

Printer-friendly version
دوشنبه, فروردين 26, 1398
عزیزی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: لازم است بودجه کافی در اختیار وزارت نیرو و راه و شهرسازی جهت بازسازی راه‌های روستایی و لایروبی رودخانه اعطا شود.

عبدالرضا عزیزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره سیل رخ داده در خراسان شمالی، گفت: لازم است از استاندار خراسان شمالی تشکر ویژه کنم چرا که به فرمانداران و نمایندگان مأموریت داد تا در همه نقاط مستقر شوند و بسیاری از مشکلات به دلیل این مدیریت خوب مرتفع شد.

وی درباره میزان خسارت‌های وارده به استان خراسان شمالی بر اثر وقوع سیل، افزود: متأسفانه چهار نفر در استان خراسان شمالی بر اثر جاری شدن سیل، جان خود را از دست دادند و همچنین راه‌های روستایی، جاده‌ها، دامداری‌ها، مزارع و شبکه‌های توزیع آب، برق و گاز آسیب‌های جدی دیدند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حدود ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت به خراسان شمالی بر اثر وقوع سیل وارد شده است، تصریح کرد: بنده اخیراً به همراه رئیس سازمان امور عشایر از بخش‌های عشایری استان گلستان بازدید کردم و نکته حائز اهمیت آن است که آن دسته از عشایری که سرپناه شأن بتنی بود آسیبی ندیدند اما مردمی که دارای سرپناه‌های گلی بودند، آسیب‌های جدی دیده بودند.

عزیزی افزود: مردم در توضیح این مساله گفتند سازمان منابع طبیعی اجازه نمی‌دهد که این عشایر سرپناه‌های بتنی برای خود بسازند که ما طرحی را آماده کرده ایم که به عشایر اجازه ساخت و ساز سرپناه‌های بتنی داده شود که در برابر بلایای طبیعی چون سیل مقاومت داشته باشند.

وی گفت: لازم است به وزارت نیرو و راه و شهرسازی برای بازسازی مناطق سیل زده و همچنین لایروبی رودخانه‌ها بودجه لازم اختصاص داده شود.

(به گزارش خبرنگار مهر)