صعود همگانی گروه کوهنوردی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه به قله فرخشاد

Printer-friendly version
پنجشنبه, بهمن 11, 1397
به مناسبت دهه مبارک فجر:

گروه کوهنوردی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه حدود 8 سال است که به طور فعالانه در زمینه شاخه های مختلف کوهنوردی فعالیت می کند و اعضای این تیم به مناسبت چهلمین سالگرد پیروز انقلاب اسلامی به قله فرخشاد کرمانشاه صعود می کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، این گروه کوهنوردی که حدود 10 نفر عضو ثابت دارد به سرپرستی مهندس داریوش منصوری که هم اکنون معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت است، توانسته اند قله های مختلف داخل کشور و خارج از کشور را فتح کنند. از جمله این قله ها می توان به قله های «پرآو»، «دالاخانی» و «شاهو» استان کرمانشاه، «بدر و پریشان» استان کردستان، «یخچال» و «کلاغ لان» استان همدان، «دماوند» استان تهران و همچنین «آرارات» ترکیه و «مون بولان» فرانسه از رشته کوه های «آلپ» اشاره کرد.

مهندس داریوش منصوری سرپرست تیم کوهنوردی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه برنامه سفر به قله های کرمانشاه هر هفته جمعه ها در برنامه این گروه قرار دارد، گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، این گروه به قله فرخشاد کرمانشاه صعود همگانی دارد.

سرپرست تیم کوهنوردی این شرکت با اشاره به اینکه هدف از تشکیل گروه کوهنوردی و صعود سراسری کارکنان، حفظ سلامت و همچنین تقویت قوای روحی و جسمی همکاران است، تصریح کرد: درحین صعود همگانی به قله های اطراف استان کرمانشاه دوره های مختلف آموزش کوهنوردی نیز در این شرکت آموزش داده می شود و اعضای گروه نیز تاکنون توانسته اند در دوره های مختلف کوهنوردی از جمله «کوهپیمایی»، «سنگ و صخره» و «برف و یخ» نیز گواهینامه های معتبری را کسب نمایند.

گفتنی است گروه کوهنوردی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، تدارک بزرگترین صعود سراسری کارکنان وزارت نیرو به قله «دالاخانی» سنقر را در کارنامه خود دارد که حدود 250 نفر از کارکنان وزارت نیرو در این صعود سراسری شرکت کردند.