اخبار

برگزاری کارگاه آموزشهای محیط زیستی درمدارس ژاپن

کارگاه «آموزشهای محیط زیستی در مدارس ژاپن با تمرکز بر موضوعات آب و رودخانه» با حضور حدود نود نفر از مدیران روابط عمومی و مجریان طرح احیا و تعادل بخشی شرکت های آب منطقه ای، مدعوینی از وزارت آموزش و پرورش ، سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و برخی از مدیران و کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب ایران روز سه شنبه مورخ دوم بهمن ماه در سالن خلیج فارس برگزار شد.  

مصارف آب در محدوده مطالعاتى دشت رفسنجان

بر اساس گزارش‌ها و شواهد موجود تا قبل از سال 1330 شمسی بهره‌برداری از سفره‌های آب زیر زمینی عمدتاً به وسیله چشمه‌ها، قنوات و چاه‌های دستی انجام می‌گرفت و به ‌دلیل محدودیت‌ها و موانع تکنیکی امکان برداشت از اعماق سفره‌ها وجود نداشته است. . از دهه 1330 به بعد با ورود تکنولوژی حفاری و نیز پمپ شیوه بهره‌برداری از سفره های آب زیر زمینی به تدریج تغییر کرد و به جای احداث قنوات که کاری پرمشقت بود به وسیله دستگاه‌های حفاری مبادرت به حفر چاه گردید که به مراتب کم‌هزینه‌تر و آسان‌تر از حفر قنات بود. به تدریج تعداد چاه‌ها در دشت‌ها افزایش یافت و قنوات نیز اهمیت گذشته خود را از دست دادند.

رشد 4 برابری شبکه‌های آبیاری و زهکشی پس از انقلاب

ارتقای بهره‌وری و کاهش 44 درصدی مصرف آب در هکتار

مدیرکل دفتر بهره‌برداری از تاسیسات انتقال و توزیع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از رشد چهار برابری تاسیسات آب و شبکه‌های آبیاری پس از انقلاب خبر داد و گفت: به‌رغم توسعه شبکه‌های آبیاری و زهکشی، ارتقای بهره‌وری و اعمال مدیریت مصرف موجب شد تا میانگین مصرف آب در هکتار با 44 درصد کاهش از 10 هزار و 500 متر مکعب به 5 هزار و 900 متر مکعب برسد.

ایران دومین کشور خاورمیانه درتولید انرژی برق‌آبی

براساس تازه‌ترین گزارش انجمن جهانی انرژی‌ برق‌آبی، کشور ایران هم‌اکنون با بهره‌برداری از 12 هزار مگاوات نیروگاه برق‌آبی رتبه نوزدهم دنیا، ششم آسیا و دوم منطقه خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

رسول صادقی

معرفي برگزيدگان سومين جشنواره نوآوري هاي توزيع برق

معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو كه در نشست تخصصي افتتاحيه كنفرانس منطقه اي سيرد سخن مي گفت، تصريح كرد: جايگاه صنعت برق و به ويژه در بخش توزيع در دنيا مايه افتخار ايران است.

به گزارش پايگاه خبري توانير،  دكتر مهاجري معاون تحقيقات و منابع انساني وزارت نيرو در نشستي كه همزمان با آئين افتتاحيه كنفرانس منطقه اي سيرد برگزار شده بود، در سخناني كوتاه گفت: آنچه در اين كنفرانس ها اهميت دارد، نشان دادن پيشرفت ها و انتقال تجربيات است.

تحليل نرم افزاري خاموشي هاي بخش توزيع برق كشور

معاونت هماهنگي توزيع شركت توانير در نظر دارد تا با هدف تبيين اهميت داده كاوي در ارتقاي فرآيندهاي فني و مالي شركت هاي توزيع نيروي برق، جريان سازي و ترويج راهكارهاي بهره برداري موثر از پايگاه هاي اطلاعاتي موجود در شركت هاي توزيع، كاربردي سازي اطلاعات موجود در جهت ارتقاي شاخص هاي فني و مالي شركت هاي توزيع نيروي برق، دومين نشست تخصصي داده كاوي در صنعت توزيع برق را برگزار نمايد.

رشد سی برابری عملیات برق رسانی به روستاها

به گزارش روابط عمومي توزيع آذربايجان غربي، اكبر حسن بكلو مديرعامل اين شركت، در مورد وضعيت برق رساني در استان بعد از انقلاب شكوهمند اسلامي با اشاره به اينكه هم اكنون 100 درصد شهرها و 99.22درصد روستاهاي استان برق رساني شده گفت: سال 1357 تنها 96 روستا در آذربايجان غربي از نعمت برق برخوردار بودند كه امروز تعداد روستاهاي برق رساني شده به 2812 رسيده است.
وي خاطرنشان كرد: هم اكنون 911هزار و 408 مشترك شهري و 326هزار و 870مشترك روستايي در استان از نعمت برق برخوردار هستند كه نسبت به سال 57 قريب به 15برابر شده است.

نيازمند برنامه ريزي سه سطحي دربخش توزيع برق هستيم 

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير اضافه كرد: صنعت توزيع برق نيازمند برنامه ريزي سه سطحي كوتاه مدت، ميان مدت و بلندمدت است، خاطرنشان كرد: در دنيا مباحث بسيار پيچيده اي در صنعت توزيع برق مطرح است و سير تحول صنعت برق نشان مي دهد كه ديدگاه صنعت توزيع برق به سمت ارتباط با دانشگاه ها تغيير پيدا كرده است. در حالي كه در گذشته اين ديدگاه برعكس بود.

سرمایه گذاری شش میلیارد ریالی درتوسعه شبکه ها وتاسیسات توزیع برق آرادان

مدیرتوزیع برق شهرستان آرادان از اجرای 48 طرح عمرانی برای برق رسانی به متقاضیان با صرف اعتباری به مبلغ شش میلیارد و 200 میلیون ریال در 9 ماهه امسال خبر داد.

ذبیح اله احمدی بیان داشت: با نصب 13 دستگاه پست هوائی با قدرت یک هزار و 530 کیلوولت آمپر ، هم اینک ظرفیت پست های توزیع برق این شهرستان ، 58 هزار و345 کیلوولت آمپر گردیده است.

وی گفت: اصلاح و تعمیرات فیدرهای میانسامان و سیدآباد به طول 10 هزار متر و بهینه سازی ایستگاه هوائی به ظرفیت 100 کیلوولت آمپر به عنوان مهم ترین پروژه به بهره برداری رسیده در طی ماه گذشته به شمار می رود.

تقدیر اهالی روستاهای سادات حسینی ایذه از آبفا روستایی

اهالی شریف روستاهای بخش سادات حسینی شهرستان ایذه از امور آبفا روستایی این شهرستان تقدیر بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت اب و فاضلاب روستایی استان خوزستان اهالی شریف 14 روستای بخش سادات حسینی شهرستان ایذه از خدمت رسانی امور آبفا روستایی تقدیر بعمل اوردند.

این گزارش می افزاید: 14 روستای سادات حسینی جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 500 نفر را تحت پوشش دارند که در راستای تامین آب شرب مطلوب و با فشار مناسب از امور آبفا روستایی شهرستان ایذه تقدیر بعمل آوردند.

اختصاص گشت های ویژه پلیس برای مراکزحساس آب و فاضلاب

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در دیدار با سرهنگ جهانبخش فرمانده جدید انتظامی این استان گفت: نیروی انتظامی استان زنجان همواره تعامل خوبی با شرکت آب و فاضلاب داشته و امیدواریم در دوره جدید فرماندهی انتظامی استان نیز این همکاری ها بیش از پیش توسعه یابد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: اخیرا برخی سرقت ها از جمله سرقت دریچه های فاضلاب و برخی تاسیسات چاه های آب که در مناطق خارج از شهرها قرار دارند افزایش یافته است و از فرمانده انتظامی استان درخواست کرد که در این خصوص دستورات مساعد صادر نمایند.

کسب دو مدال طلا و یک برنز توسط کارکنان شرکت توزیع برق استان کرمانشاه

کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه موفق شدند؛ در هجدهمین دوره مسابقات دوميداني برادران وزارت نيرو «يادواره شهداي صنعت آب و برق» دو مدال طلا و یک مدال برنز کسب نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،  در این دوره از مسابقات که با حضور 18 تیم و 180 ورزشکار در دو بخش، به میزبانی شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان برگزار گردید؛ علیرضا پورفرخی از کارکنان شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در دو 1000 متر مدال طلا را کسب نمود. وی همچنین در دو 100 متر موفق به کسب مدال برنز این دوره از مسابقات شد.

بهره برداری از121طرح شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

همزمان با دهه مبارک فجر 121طرح شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین به بهره برداری می رسد .

نگهداری شبکه آب منطقه یک تبریز

کد : ()۱۰۳۲۰۰۹۷۱۴۰۳۰۰۰۱۱۳
عنوان آگهی : نگهداری شبکه آب منطقه یک تبریز
آگهی در محدوده :  
شرکت منتشر کننده : گروه مناقصه شرکت آبفای آذربایجان شرقی
مهلت دریافت اسناد : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
محل دریافت اسناد :

خرید وتحویل تعداد ۹۵(نود و پنج) دستگاه پمپ شناور و ۴۹ (چهل و نه) دستگاه الکتروموتور

کد : ۲۳۱۶/۲۲۱۰۹
عنوان آگهی : خرید وتحویل تعداد ۹۵(نود و پنج) دستگاه پمپ شناور و ۴۹ (چهل و نه) دستگاه الکتروموتور
آگهی در محدوده : ملی
شرکت منتشر کننده : گروه مناقصات شرکت آبفای تهران
مهلت دریافت اسناد : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
محل دریافت اسناد : دبیرخانه مرکزی این شرکت به نشانی : تهران ، خیابان دکتر فاطمی ، نبش خیابان حجاب شرکت و تامین و تصفیه آب تهران

گزارش عملكردكميته راهبري گذراز پيك سال98 صنعت برق خراسان

در صنعت برق خود كفا مي باشيم و اين نتيجه خود باوري است

مهندس رياحي عضو هيئت مديره و سرپرست شركت برق منطقه اي خراسان اظهار داشت: در آستانه چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي، جمعيت فعلي استان خراسان نسبت به اوايل انقلاب رشد 2.5 برابري را داشته است اما مصرف برق مردم نسبت به قبل از انقلاب 25 برابر شده است، قبل از انقلاب اسلامي 7هزار مگاوات توليد برق در كشور داشته ايم و اكنون بالاي 75000 هزار مگاوات نيرو گاه در كشور نصب شده است.

اجرای 118 طرح ملی آبرسانی درکشور

معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفای کشور گفت: هم‌اکنون 118 طرح ملی آبرسانی در سطح کشور در حال اجراست که 31 طرح از این تعداد، پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد دارند.

بهره برداری از 17 پروژه انتقال و فوق توزیع همزمان با ایام پیروزی انقلاب

شرکت برق منطقه ای زنجان با بهره برداری از 17 پروژه انتقال و فوق توزیع به استقبال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می رود.

همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با اعتباری بالغ بر 141880 میلیون ریال ،17 پروژه انتقال و فوق توزیع در استانهای زنجان و قزوین به بهره برداری خواهد رسید.

احتمال زیر آب رفتن ۴ روستا در الیگودرز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت:به دلیل رانش زمین و مسدود شدن مسیر رودخانه احتمال دارد سدبالادست این منطقه طغیان و ۴ روستا به زیر آب برود.

غلامرضا آقا میرزایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار داشت: بارش سنگین برف طی روز‌های گذشته موجب رانش زمین در جاده الیگودرز به زز و ماهرو و تخریب جاده در حدود ۳۰۰ متر شده است.

وی افزود: بر آورد کارشناسان این است که بر اثر این جاده حدود ۴۰۰ میلیون متر مکعب خاک وارد دره شده که این موضوع مسیر رودخانه رو مسدود کرده است.

بررسی انتقال آب ازدریای عمان به شرق کشوردرکمیسیون عمران مجلس

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان های شرق کشور در کمیسیون عمران مجلس در حال بررسی است.

حمید گرمابی اظهار کرد: طرح انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی ، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

وی افزود: با مطالعات صورت گرفته و شرایط موجود این سه استان تا ۵ یا ۶ سال آینده با مشکل آب آشامیدنی روبرو خواهند شد.

Pages