اخبار

تقدیر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون عمرانی استاندار زنجان از مدیرعامل شرکت آبفا

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان و معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یا اهدای لوحی از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان بخاطر مشارکت در برگزاری دوره آموزشی "مروری بر نشریات و ضوابط فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور" تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این لوح آمده است:

جناب آقای جزء قاسمی

مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب استان زنجان

اقدامات اصلاحی امور آب وفاضلاب شهرستان اراک در کنترل سیلابهای ورودی به تصفیه خانه فاضلاب اراک

    امور آب و فاضلاب شهرستان اراک به منظور کنترل و هدایت سیلابهای اخیر در تصفیه خانه فاضلاب شهر اراک مواردی چون پاکسازی لوله خروجی ، احداث کانال های خاکی و خاکریز را در دستور کار خود قرارداد.

تولید بیش از 9 میلیون متر مکعب آب در شهر ابهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در سالی که گذشت این شرکت بیش از 9 میلیون و 700 هزار متر مکعب آب شرب در شهر ابهر تولیده کرد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: میزان تولید آب در ابهر با توجه به کاهش مصرف آب در این شهر نسبت به سال 96 یک درصد کاهش داشته است.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در زمینه مدیریت فشار و استاندارد سازی آن در مناطق مختلف شهر ابهر ، میزان هدر رفت آب در این شهر نیز نزدیک به دو درصد کاهش را نشان می دهد.

تخصیص ۹۲/۲ میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی قره سو- زرین گل گلستان

معاون طرح وتوسعه شرکت آب منطقه ای گلستان از تخصیص ۹۲/۲میلیون یورو تسهیلات بانک توسعه اسلامی برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو- زرین گل گلستان به اراضی کشاورزی شهرستان علی آباد کتول خبرداد.

پرداخت بیش از 3میلیارد ريال خسارت ناشی ازحوادث برق مشترکین خانگی و تجاری در استان مرکزی در سال 97

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان مرکزی از بررسی 699پرونده در زمينه خسارت ناشي از معيوب شدن لوازم برقي مشتركان خانگي و تجاري در استان خبرداد.

مهندس حسین شمسی اعلام كرد: پس از بررسي هاي به عمل آمده بالغ بربیش از 3میلیارد ريال خسارت به مشتركان خانگي و تجاري استان مرکزی پرداخت شد.

وی با بيان اينكه تعداد 398پرونده نيز در دست بررسي و اقدام است، تصريح كرد: بررسي هاي كارشناسي اين تعداد از مشتركان پس از تكميل فرم اعلام خسارات از طريق شركت بيمه گر انجام مي پذيرد و در صورت تأييد، در چارچوب بيمه نامه، جبران خسارت خواهند شد.

جذب 100درصدی بودجه تحقیقات برق منطقه‌ای یزد در سال 97

جذب 100درصدی بودجه تحقیقات برق منطقه‌ای یزد در سال 97

مدیر دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات شرکت برق منطقه‌ای یزد از جذب 100درصدی بودجه تحقیقات این شرکت در سال 97 خبر داد.

محمد زارع‌شاهی مدیر دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت تجهیزات شرکت برق منطقه‌ای یزد با اعلام این خبر افزود: از اهداف اصلی این دفتر حمايت از انجام پروژه‌های تحقيقاتي كاربردي و توسعه‌ای در راستای حل مشکلات شرکت و صنعت برق است.

بهره مندی2900روستایی قلعه گنج از آب آشامیدنی

به گزارش روابط عمومی شرکت آبفار استان کرمان، طی مراسمی که باحضوردکتر فدایی استاندارکرمان، سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مهندس رشیدی مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان وامام جمعه ،فرماندارو مسئولان شهرستان قلعه گنج ،آبرسانی به مجتمع دوراهی گشمیران-تمگران آغاز شد.

این مجتمع آبرسانی روستایی با تحت پوشش قرار دادن 9روستا با جمعیت بیش از 2هزار و924نفربه نعمت آب شرب سالم متصل شد.

برای بهره برداری از این مجتمع آبرسانی یک حلقه چاه حفر وتجهیز و نیز یک ایستگاه پمپاژ نیز احداث شده است.

بررسی مشکلات ورود آب های سطحی به شبکه فاضلاب شهر اراک

            معاون بهره برداری شرکت آب وفاضلاب استان مرکزی و مدیرامورآب وفاضلاب شهرستان اراک با حضوردر صحن علنی شورای شهر اراک مشکلات ورود آبهای سطحی به شبکه فاضلاب شهراراک تشریح نمودند.

برگزاری پنجمین جشنواره نمایش سیمای آب ویژه مهدهای کودک و پیش دبستانی ها در خانه فرهنگ آب

رئیس خانه فرهنگ آب اصفهان در این جشنواره گفت: اینک خانه فرهنگ آب اصفهان نقش یک تسهیل گر فرهنگی را در امر آموزش مدیریت مصرف  ایفا می کند. درواقع تاسیس خانه فرهنگ آب که در نوع خود در کشور بی نظیر می باشد راهبرد فرهنگسازی را در مسیر واقعی خود قرار داده است.

           ديدار مدير امور آب وفاضلاب شهرستان اراک با امام جمعه شهر کارچان وبخشدار معصومیه

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این دیدار امام جمعه شهرکارچان  و بخشدار معصومیه ضمن تبریک سال نو، از تلاش ها و زحمات مدیر امورآبفا شهرستان اراک و رئیس اداره آبفا کارچان و همکاران شان برای تجهیز وبهره برداری از  چاه جدید شهر قدردانی نموده و اجرای این پروژه را اقدامی ارزشمند در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان شهر کارچان عنوان نمودند.

ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی برق وظیفه همگانی است و به همراهی همه آحاد جامعه نیاز دارد.

عظیم بلبل آبادی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان این مطلب را در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان اعلام کرد و افزود: مدیریت مصرف یکی از راهکارهایی است که در تمامی کشورها، چه مشکل وجود داشته باشد و چه هیچ مشکلی نداشته باشند این موضوع مهم را خیلی جدی می گیرند چون هدر رفت منابع هیچ گونه توجیهی ندارد.

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان و رئیس انجمن برق و الکترونیک شاخه گیلان گفت: در مدیریت مصرف تاکید داریم که به هر میزان نیاز دارید مصرف کنید ولی از مصرف بی رویه و غیر اصولی شدیدا پرهیز شود .

چندین طرح بهبود روشنایی در سطح شهرستان یزد اجرایی می شود

پروژه روشنایی کنارگذر مهرآوران ،حدفاصل منابع طبیعی تا پل شهید قهاری سعید و خیابان های دهم فروردین و فرخی اجرایی می شود.  

تبدیل 10 هزار متر شبکه فشار ضعیف سیمی شهرستان شاهرود به کابل خودنگهدار

مدیر توزیع برق شهرستان شاهرود گفت: در راستای پروژه کاهش تلفات ،10 هزارمتر شبکه فشار ضعیف سیمی برخی نقاط این شهرستان ، به کابل خودنگهدار تبدیل می شود.

مدیریت مطلوب بار صنایع در تابستان ، عامل پایداری شبکه در پیک بار

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در جمع مدیران انرژی صنایع گفت : با کمک صنایع استان بود که در تابستان سال گذشته ، مدیریت بار به خوبی انجام و شبکه های استان پایدار ماند.  

قطعی برق 99.5 درصد روستاهای سیل‌زده لرستان برطرف شده است/ تقویت ظرفیت شبکه برق پل‌دختر برای مواجه با افزایش دمای منطقه

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان با تاکید بر اینکه قطعی برق 99.5 درصد روستاهای سیل‌زده لرستان برطرف شده است، گفت: در حال حاضر تنها 6 روستا در مناطق کوهستانی و دوره افتاده استان به دلیل نبود راه دسترسی با قطعی برق مواجه هستند که تا عصر امروز مشکل دو روستای باقی‌مانده در منطقه پل‌دختر برطرف خواهد شد.

:فریدون خودنیا در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره بر اینکه در پی وقوع سیلاب اخیر در لرستان برق یک هزار و 145 روستای استان قطع شده بود، گفت: با تلاش بی‌وقفه بیش از 100 اکیپ عملیاتی تاکنون مشکل قطعی برق یک هزار و 139 روستای لرستان برطرف شده است.

تخریب 9200 کنتور برق براثر سیلاب، رانش و وزش باد شدید در گلستان

بهرام قائمی امروز در بازدید یک‌روزه معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در خصوص سیل استان گلستان اظهار کرد: در سطح استان گلستان 731 هزار مشترک وجود دارد که از نعمت برق برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: براثر بارش بارندگی در روزهای انتهای سال 50 درصد بارندگی استان گلستان در 24 ساعت معادل 250 میلی‎متر بارندگی اتفاق افتاد و این امر منجر به آب‎گرفتگی برخی از شهرها و روستاهای استان گلستان شد.

معاون بهره‎برداری شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان ادامه داد: براثر این بارندگی 280 هزار مشترک شهری و روستایی معادل 38 درصد مشترکین استان گلستان به‌طور متوسط 4 ساعت با خاموشی برق روبه‎رو شدند..

رونق تولید وصادرات برق آبی در پی بارندگی‌های اخیر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درحالی که معتقد است با توجه به پرآب شدن سدها می‌توان برق بیشتری را تولید و صادر کرد، گفت: حدود ۴۴ تالاب آبگیری شده‌اند و علیرغم تخلیه مخازن سدها همچنان ۷۶ درصد آن‌ها پر از آب هستند.

سیل به تأسیسات برق کشور ۶۵۸ میلیارد تومان خسارت زد

محمودرضا حقی فام ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برآورد اولیه خسارت سیل به تأسیسات برق کشور طبق برآوردهای اولیه ۶۵۸ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه مشکل عمده ما در خوزستان و قسمتی‌هایی از لرستان است، افزود: خوشبختانه با تلاش‌هایی که شرکت توزیع برق گلستان انجام شد از همان بدو سیل مشکل برق همه مناطق برطرف شد.

حقی فام گفت: اکنون تمام مناطق گلستان برق دار هستند و مشکل خاصی ندارد ولی خسارت‌های گسترده‌ای به تأسیسات برقی ما در وارد شده که طبق تخمین اولیه این رقم ۲۰ میلیارد تومان است.

پرداخت 48 میلیارد ریال پاداش به مشترکین کشاورزی توسط برق شیراز

سال گذشته و براساس قوانین و دستورالعمل های طرح ملی پاسخگویی بار برای کنترل اوج بار، بالغ بر 48 میلیارد ریال، پاداش به مشترکین کشاورزان همکار در پیک سایی تعلق گرفته است.

به گزارش روابط عمومی توزیع نیروی برق شیراز، حسین صالحی گفت: سال 97 طی تفاهمنامه ای که با حدود 9 هزار و 500 مشترک بخش کشاورزی منعقد شده بود، این مشترکین در موضوع پیکسایی ( کاهش مصرف در زمان اوج بار) همکاری داشتند.

عبور از اوج  بار تابستانی با مشارکت مشترکین محقق خواهد شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در دیدار با استاندار سمنان گفت : عبور موفق از اوج بار تابستانی با مشارکت مشترکین استان محقق خواهد شد .

سید محمد موسوی زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته رشد پیک شرکت توزیع برق استان شش درصد بوده است افزود : در بخش مصرف انرژی نیز، استان حدود سه درصد رشد داشته است .

وی اظهار داشت : در اجرای طرح تغییر ساعت پیک در بخش صنایع (TOU )، 47 مورد صنعت گچ و 30 اشتراک صنایع ذوب و کاشی همکاری داشته اند .

Pages