اخبار

کاهش ۳۴ درصدی مصرف برق در آبفای استان همدان

بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مصرف برق ساختمان مرکزی شرکت آب و فاضلاب استان همدان در سه ماهه تابستان سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی آبفای استان همدان، بر اساس ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، مصرف برق ساختمان مرکزی شرکت آب و فاضلاب استان همدان در سه ماهه تابستان سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳۴ درصد کاهش یافت.

تجهیز آزمایشگاه تصفیه خانه فاضلاب نیشابور

عملیات نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهر تربت حیدریه برای نخستین بار کلید خورد

مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اعلام کرد: عملیات نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهر تربت حیدریه برای نخستین بار کلید خورد.

سید احمدرضا رضوانی با اشاره به نتایج موثر نشت یابی در شبکه های توزیع ، خطوط انتقال وانشعابات از سیاست دفتر آب بدون درآمد برای اجرا و توسعه عملیات نشت یابی در تمام شهرهای بزرگ استان با وجود محدودیت های مالی خبر داد.

شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل موفق به اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ شد

در راستای افزایش سطح بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست،ایجاد شرایط مناسب کاری و همچنین بهداشت کارکنان، شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل موفق به کسب استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری استان اردبیل، با هدف افزایش سطح بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست، این شرکت سیستم اجرایی مدیریت خود را بر اساس استاندارد ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ ISO (سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) پیاده سازی کرده و در ارزیابی کارشناسان و ممیزین شرکت  NOBELموفق به اخذ گواهینامه ISO۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ شد.

بيست و پنجمين همايش و نمايشگاه ملي ژئوماتيك و سومين همايش ملي مهندسي فناوري اطلاعات مكاني برگزار ميشود

بيست و پنجمين همايش و نمايشگاه ملي ژئوماتيك و سومين همايش ملي مهندسي فناوري اطلاعات مكاني، در تاريخ 30آبان، اول و دوم آذرماه 1397 در محل سازمان نقشه برداري كشور برگزار ميشود.

برنامه كاري مديران ستاد و برق شهرستان ها براي عبور موفق از بار پيك 98ابلاغ شد

 

مهدوي نيا گفت: امسال بايد فرهنگ سازي در زمينه مديريت مصرف به صورت جدي تر پي گيري شود و بايد تمام تلاش خود را بكار ببريم تا ارزش و اقعي برق براي مصرف كنندگان تبيين شود.

 

طرح آبرسانی به روستاهای مسیر شلمچه بطور موقت قطع شد

مدیر امور آبفا روستایی شهرستان خرمشهر از متوقف شدن طرح آبرسانی به روستاهای مسیر شلمچه بدلیل بارندگی های اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان حسین عسکری مجد گفت: عملیات اتصال شبکه توزیع آب روستاهای مسیر شلمچه به طرح غدیر از هفته گذشته آغاز شده است.

وی افزود: طبق وعده داده شده عملیات اجرایی اتصال شبکه توزیع آب روستاهای مسیر شلمچه به طول 2.5 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال شامل روستاهای جدیده، دربند غربی، سرحانیه و سوره به شبکه پمپاژ ایستگاه تقویت فشار شلمچه از هفته گذشته آغاز شده است.

ورود به بحث‌های فنی و مهندسی و بهینه‌سازی مصرف رسالت بسیج توانیر

فرمانده بسیج شرکت توانیر با بیان اینکه بسیجیان باید مروجان مدیریت مصرف باشند، گفت: رسالت و مأموریت جدید بسیج توانیر بیشتر ورود به بحث‌های فنی و مهندسی و بهینه‌سازی مصرف است که با ورود بسیجیان موفقیت‌های خوبی نیز داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، علیرضا احمدی‌یزدی در نشست با بسیجیان شرکت توزیع برق استان همدان ضمن تبریک هفته بسیج و هفته وحدت اظهار داشت: در راستای اهداف مقدس بسیج گام‌های مثبتی برداشته شده است که همچنان ادامه داد.

جشن آغاز امامت امام زمان(عج) در شرکت آب منطقه ای گلستان برگزارشد

جشن آغاز امامت امام زمان(عج) با حضور پرشور مدیران و همکاران در نمازخانه شرکت آب منطقه ای گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، در این مراسم حجت الاسلام نورعلی دیلم دبیر شورای فرهنگی دینی شرکت آب منطقه ای گلستان، ضمن تبریک فرارسیدن نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام عصر (عج) گفت:   تشکیل حکومت جهانی به عنوان رسالت و ماموریت اصلی امام زمان (عج) مهمترین تفاوت آن حضرت با دیگر ائمه اطهار (ع) است.

بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از دو پروژه تامین آب تهران

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از پروژه تصفیه خانه ششم تهران در غرب تهران و انتقال آب از کلان به پردیس در شرق تهران بازدید کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عباس سروش"، همراه با سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران از دو پروژه مهم در شرق و غرب استان تهران بازدید و از نزدیک در جریان روند کار قرار گرفت.

تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره با موفقیت انجام شد

تست خود راه‌اندازی نیروگاه سیمره در با حضور جمعی از نمایندگان دیسپاچینگ ملی، مدیریت شبکه برق ایران و برق منطقه‌ای غرب با موفقیت انجام شد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، مهندس فرشید فر مدیر برق و مکانیک طرح سیمره ضمن اعلام این خبر گفت: پس از وقوع حادثه بلک اوت (Black out) شبکه سراسری برق کشور در سال‌های 68 و 81 و به جهت بازیابی سریع شبکه، شناسایی، آزمون و در دسترس قرار دادن نیروگاه‌هایی که در شرایط اضطراری توانائی راه‌اندازی خود و شبکه مجاور خود را داشته باشند، در دستور کار قرار گرفت.

فرمانده بسیج شرکت توانیر: بسیج در تمام عرصه‌ها شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشیده است

فرمانده بسیج شرکت توانیر گفت: امروز در جنگ اقتصادی با دشمن قرار داریم که به طور قطع این جنگ با کمک مردم و به خصوص همکاری بسیج پشت سر گذاشته خواهد شد، چراکه بسیج در تمام عرصه‌ها شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشیده که در جنگ اقتصادی نیز امکان آن وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، نشست هم اندیشی فرمانده بسیج شرکت توانیر با مسئولین بسیج ادارات، بسیج اصناف، مهندسین، طلاب،  کشاورزی و بسیج کارگری به میزبانی شرکت توزیع برق استان همدان برگزار شد.

دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با خانواده شهید منتسب به همکار

در آستانه هفته بسیج ، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان به همراه جمعی از معاونین و مدیران و مسئول امور ایثارگران این شرکت با حضور در منزل شهید حمید وفایی با خانواده این شهید دیدار کرد .

این دیدار که همزمان با سالگرد این شهید والامقام صورت گرفت ، مهندس سید علی اکبر صباغ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان با گرامیداشت یاد شهیدان گلگون کفن انقلاب اسلامی ایران نسبت به مقام شامخ این شهید گرانقدر ادای احترام نمود .

همچنین پدر و مادر شهید حمید وفایی ، به بیان خاطراتی از روحیات و ویژگی های رفتاری این شهید گرامی پرداختند .

870 میلیون مترمکعب آب پشت سدهای کرمانشاه ذخیره است

به گزارش مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: هم اکنون 868 میلیون مترمکعب آب پشت هشت سد در دست بهره‌برداری استان کرمانشاه ذخیره است.  

جواد جوادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه هشت سد در حال بهره‌برداری استان کرمانشاه حدود یک میلیارد و 176 میلیون مترمکعب ظرفیت ذخیره آب دارند، افزود: هم اکنون 74 درصد ظرفیت این سدها به میزان 868 میلیون مترمکعب پر از آب است.

مسابقه هفتگی پیامکی برق و زندگی با موضوع مدیریت بهینه مصرف برق

مسابقه پیامکی "برق و زندگی" باموضوع مدیریت بهینه مصرف برق، به صورت هفتگی از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان اجرا می شود.

گفتنی است: در مسابقه شماره 14 برق و زندگی سوالی با مضمون "تراز نبودن یخچال و فریزر موجب چه مشکلاتی می شود؟" ارائه گردید.

لازم به ذکر است: در مجموع 236 نفر در این مسابقه پیامکی شرکت نمودند که از این تعداد 241 نفر جواب صحیح را به شماره 30008723121121 ارسال کردند.

خاطرنشان می سازد: "حسن عابدینی از شهرستان شاهرود" به قید قرعه به عنوان برگزیده این مسابقه معرفی شده است.

اجرای طرح احداث و بهینه سازی  99هزارمتر شبکه توزیع برق در استان سمنان

سرپرست معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان از اجرای طرح احداث و بهینه سازی 99 هزار متر شبکه فشار متوسط و فشار ضعیف از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

رضا علی اصغری با اشاره به این که 29 هزار متر شبکه 20 کیلوولت زمینی و هوائی در سطح استان توسعه یافته گفت: طرح اصلاح 19 هزار متر شبکه فشار متوسط هوائی و زمینی از جمله اقدامات به عمل آمده محسوب می شود.

جشنواره سراسری فراگیری نخستین واژه "آب" در جنوب تهران آغاز شد

مراسم افتتاحیه جشنواره فراگیری نخستین واژه" آب" با حضور بیش از 250 دانش آموز کلاس اولی و مادران و آموزگاران در کتابخانه 13 آبان شهرستان ری برگزار شد.

   مدیر روابط عمومی آبفای منطقه6- شهرری با اعلام این خبر گفت: سال هاست که همزمان با فراگیری نخستین واژه ها و کلمات زبان فارسی توسط دانش آموزان کلاس اولی ، جشنواره ای با عنوان فراگیری نخستین واژه "آب" به همت و تلاش شرکت های آب و فاضلاب و مشارکت فعال اداره های آموزش و پرورش و مدارس ابتدایی در سراسر کشور و منطقه برگزار می شود.

بازدید اعضای کارگروه شورای نظارت فنی استان زنجان از تاسیسات تصفیه خانه های این استان

اعضای کارگروه شورای نظارت فنی استان زنجان از تاسیسات تصفیه خانه های آب و فاضلاب استان زنجان بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این تصفیه خانه ها قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این بازدید 17 نفر از اعضای کارگروه شورای نظارت فنی استان زنجان حضور داشتند که از قسمت های مختلف تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهر زنجان بازدید کردند.

ارتقاء کیفیت آب شرب در روستای گلدسته شهرستان اسلامشهر

اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسلامشهر از نصب و راه اندازی یک دستگاه الکترولیز نمک طعام در روستای گلدسته این شهرستان خبرداد که موجب گردید کیفیت آب شرب در این روستا ارتقاء یابد

فرهمند مدیراداره آبفار شهرستان اسلامشهر گفت استفاده از روش فوق مضرات روش های قدیمی را ندارد علاوه برآن دقت ، سهولت و سلامت کار در این روش بسیار بیشتر بوده و همچنین هزینه آن کمتر و نمک مورد استفاده در این روش قابل دسترستر می باشد

جمع آوري 1800 مورد انشعاب غيرمجاز در 6 ماهه نخست سال 97

معاون فروش و خدمات مشترکین شركت توزيع نيروي برق استان فارس از جمع آوري 1800 مورد انشعابات غيرمجاز در حوزه عملياتي اين شركت  در6 ماهه  نخست سال جاری  خبر داد.

مهدی طالبی،یادآور شد: در6 ماهه نخست سال جاری، تعداد28 هزار دستگاه کنتور معیوب و فرسوده تعویض گردید که این فعالیت جایگزینی کنتورهای دیجیتالی با کنتورهای معیوب و فرسوده، از دیگر اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برای جلوگیری از اتلاف انرژی است.

بازآموزی دوره آموزشی مدیریت دارایی های فیزیکی و مدیریت فرآیندها برای مدیران محترم شرکت

دوره آموزشی مدیریت دارایی های فیزیکی و مدیریت فرآیندها با حضور 65 نفر از مدیران شرکت توزیع نیروی برق مشهد، توسط دفتر برنامه ریزی نیروی انسانی و آموزش و با حضور آقایان دکتر زواشکیانی، مهندس نادری و مهندس ملک نیازی بعنوان مدرس دوره برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی، در آغاز دوره مهندس سعیدی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق مشهد ضمن تشریح دستاوردهای پیاده سازی و استقرار مدیریت دارایی های فیزیکی در شرکت و لزوم توسعه دانش آن در سایر فرآیندها، ویا توجه به شرایط خاص کشور تلاش آگاهانه و بیش از پیش مدیران را خواستار شد.

Pages