صرفه‌جویی ۲۰۲ میلیون کیلووات ساعت برق در استان فارس

Printer-friendly version
چهارشنبه, خرداد 1, 1398
عمده مشترکان برق در استان فارس کشاورزان هستند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در جلسه دبیران شورای امربه‌معروف و نهی از منکر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان گفت: در صنعت بزرگ برق فعالیت‌های گسترده‌ای در موضوع مدیریت مصرف که همان امربه‌معروف است و همچنین جلوگیری از هدررفت منابع ملی و منابع بیت‌المال که مصداق نهی از منکر است، در حال انجام است.

حمیدرضا جلایر یادآور شد: عمده مشترکان برق در استان را کشاورزان تشکیل می‌دهند و چنانچه بتوانیم در این حوزه فعالیت کنیم، می‌توانیم مدیریت مصرف که همان «امربه‌معروف» است را اجرا کرده و به نتیجه برسانیم.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای موفق برنامه‌های مدیریت مصرف برق در سال 97 خبر داد و بیان داشت: خوشبختانه موفق شدیم در سال گذشته با اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف برق معادل 202 میلیون کیلووات ساعت برق صرفه‌جویی کنیم که این امر ضمن جلوگیری از هدررفت سرمایه ملی، در کاهش مصرف آب که عمده‌ترین منبع تأمین‌کننده حرکت نیروگاه‌های برق به شمار می‌رود، نیز مؤثر بوده است.

جلایر، تصریح کرد: صرفه‌جویی در آب و برق و تبلیغ در این زمینه به عزم ملی نیاز دارد و این مسئله به‌عنوان امربه‌معروف و جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب و برق باید در تمامی مجامع ازجمله مساجد و مدارس تبلیغ گردد و موارد برای جامعه هدف تشریح شود.

 

گروه خبر: