صدور 200 هزار کنتور ساخت داخل توسط یک شرکت دانش بنیان

Printer-friendly version
دوشنبه, آبان 14, 1397
تازه‌های نمایشگاه هجدهم صنعت برق؛

شرکت دانش بنیان الکترونیک افزار آزما در دو سال گذشته نزدیک به 200 هزار عدد کنتور توسط شرکت الکترونیک افزار آزما صادر کرده است.

میثم جلالی، سرپرست بازاریابی شرکت دانش بنیان الکترونیک افزار آزما در حاشیه نمایشگاه هجدهم صنعت برق در گفت و گو با خبرنگار پاون گفت: بازار کنتور کشور با حضور شرکت الکترونیک افزار آزما از واردات کنتور بی‌نیاز شد و که این مهم سهم بزرگی در خروج ارز از کشور داشت. این شرکت از سال 1380 که به صورت جدی وارد عرصه تولید کنتورهای برق شد تا کنون نقش به سزایی در بخش تولید کنتور و خودکفایی کشور در این زمینه داشته و اکنون 80 الی 85 درصد از سهم بازار داخلی کنتورهای برق را به خود اختصاص داده است.
وی درباره واردات کنتور پیش از خودکفایی در کشور نیز عنوان کرد: قبلا کنتورها از کشورهای مختلفی از جمله فرانسه از اروپا و چین از کشورهای اسیایی وارد می شد که اکنون با توجه به اتفاقات و پیشرف ما در این زمینه خوشبختانه واردات کنتور به آن شدت اتفاق نمی افتد.
جلالی در راستای اهداف صادراتی شرکت نیز عنوان کزد: از 4 سال پیش، صادرات را به عنوان یکی از اهداف خود قرار دادیم و برای رسیدن به این هدف در 40 نمایشگاه بین المللی و معتبر خارجی حضور داشتیم.
وی با اشاره به مشکلات موجود در بخش صادرات افزود: با وچود تمام مشکلات شرکت دانش بنیان الکترونیک افزار آزما در سال 96 به عنوان صادرکننده ملی شناخته شد و این تلاش ادامه خواهد داشت تا بتوانیم کشورهای منطقه را به عنوان بازار هدف و در قدم بعدی کشورهای اروپایی و افریقایی را پوشش دهیم.
سرپرست بازاریابی شرکت دانش بنیان الکترونیک افزار آزما تصریح کرد: اکنون کشورهای افغانستان، ترکمنستان، عمان و عراق هدف های صادراتی ما هستند که به تعدادی از انها صادرات صورت می گیرد و با تعدادی دیگر در حال پیشبرد مذاکرات خد برای آغاز صادرات هستیم.
وی در راستای میزان صادرات کنتور این شرکت نیز اظهار کرد: در دو سال گذشته نزدیک به 200 هزار عدد کنتور توسط شرکت الکترونیک افزار آزما صادر شده است که ارزش آن به یک میلیون دلار می رسد.