شرکت توزیع نیروی برق اهواز خبر داد: برق اهوازطی مراسمی ز کشاورزانی که باعث کاهش پیک بار شبکه برق و رعایت الگوی مصرف شدند تجلیل بعمل آورد

Printer-friendly version
شنبه, خرداد 16, 1394
تجلیل برق اهواز از کشاورزان همکار در طرح کاهش پیک بار و مدیریت مصرف برق

 به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز طی مراسمی با همکاری انجمن صنفی کشاورزان استان خوزستان و گروه مدیریت مصرف برق اهواز از کشاورزانی که باعث کاهش پیک بار شبکه برق به میزان  5 مگاوات در تابستان گذشته شدند تجلیل بعمل آمد.

       مهندس عبدالحمید عباس شیاری معاونت فروش و خدمات مشترکین در این خصوص گفت: بخش کشاورزی در حال حاضر  بیش از 7 درصد انرژی مصرفی الکتریکی شهرستان اهواز را به خود اختصاص داده است. در راستای طرح کاهش پیک بار شبکه برق در فصل گرم سال که در اهواز برای کشاورزان از 15 خرداد لغایت  15 شهریورماه تعیین شده است ، کشاورزانی که در ساعت پیک یا اوج مصرف برق به ویژه از ساعت 13 تا 17 با این شرکت همکاری نمایند از تخفیف ویژه ای برخوردار خواهند شد.

      وی در ادامه افزود: پس از بررسی‌ها و اندازه گیری های به‌عمل آمده، مشخص گردید 72 مشترک کشاورزی در این طرح همکاری داشته اند و مشترکین همکار، با مجموع کاهش 5 مگاوات توان و نیز کاهش 975 مگاوات ساعت انرژی در طول مدت طرح همکاری، مشارکت مناسبی داشته اند.که طی این مراسم از کشاورزانی که بیشترین سهم همکاری را در این طرح داشته اند با حضور مهندس اسدی ریاست انجمن صنفی کشاورزان استان خوزستان از آنان با اهداء هدایای نقدی تجلیل بعمل آمد.

شیاری گفت : به منظور جلب همکاری کشاورزان در طرح مدیریت مصرف و به منظور اجرای مناسب این طرح در ، با مشترکین کشاورزی عمده کلانشهر اهواز مکاتبه صورت پذیرفت و از آنان خواسته شد در زمینه بهينه­سازي مصرف انرژي الكتريكي در حوزه كشاورزي جهت حذف مصارف برق خود در ساعات اوج مصرف اقدام نموده و به ازای آن از تخفیف های مصوب وزارت نیرو  در تابستان سال 94 بهره مند گردند.

      معاونت فروش و خدمات مشترکین در پایان این خبر گفت : امید است در سال جاری با تعامل بیشتر با مشترکین بخش کشاورزی، شاهد صرفه جویی های بیشتر آنان در زمینه مصرف برق باشیم.

گروه خبر: