سومین جلسه مدیریت مصرف صنعت برق کشور در سمنان برگزار شد

Printer-friendly version
دوشنبه, تير 17, 1398
رفتار مصرفی ادارات از طریق کنتورهای هوشمند رصد و پایش می‌شود.

سومین جلسه مدیریت مصرف صنعت برق کشور با حضور معاون وزیر نیــرو در امور برق و انــرژی ، مدیرعامل شرکت توانیر و کلیه مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع برق ، به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در این نشست با ارائه گزارشی پیرامون برنامه‌های پاسخگویی بار سال جاری گفت: مدیریت سمت تقاضا و جامعه هدف را مبتنی بر تحلیل ترکیب مصرف قرار داده تا بتوانیم در گذر از پیک بار تابستانی موفق عمل کنیم.

سید محمد موسوی زاده افزود: برنامه تغییر روزهای تعطیل جمعه با یکی از روزهای هفتـه با توجــه به زون بندی شهرک‌های صنعتی انجام شده و با اجرای آن در روز نهم تیرماه سال جاری، دو درصد کاهش پیک بار تقلیل یافته است.

وی با اشاره به این‌که در راستای اجرای برنامه‌های پیک بار امسال، 164 مورد جلـب همکاری و عقـد تفاهم‌نامه با مشترکین صنعتی با ظرفیت 110 مگاوات انجام گرفته اضافه کرد: بازرسی از وضعیت مصرف برق دستگاه‌های اجرائی، نشست با گروه‌های مرجع و مؤثرین استان شامل؛ ائمه جمعه، فرماندهان پایگاه‌های بسیج، مدیران دستگاه‌های اجرائی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، ارائه گزارش در جلسه شورای اداری و اطلاع‌رسانی رسانه‌ای ، مهم‌ترین اقدامات این شرکت برای کاهش پیک بار به شمار می‌روند.

وی اظهار داشت: بر اساس گزارش بازرسان این شرکت، اداراتی که تجهیزات سرمایشی و روشنایی را در پایان وقت اداری از مدار خارج نکنند، تذکر لازم ارائه می‌شود و خوشبختانه در این زمینه همکاری‌های مناسبی از سوی دستگاه‌های اجرائی صورت گرفته و نمودار مقایسه‌ای رفتار مصرفی ادارات ، از طریق کنتورهای هوشمند رصد و پایش می‌شود.

گروه خبر: