سه نیروگاه برق‌آبی در حد فاصل کوچک سد شهید رجایی و تصفیه‌خانه آب ساری احداث می‌شود

Printer-friendly version
سه شنبه, فروردين 21, 1397
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مازندران:

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان مازندران از اجرای سه نیروگاه برق‌آبی کوچک در حد فاصل سد شهید رجایی تا تصفیه‌خانه ساری خبر داد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد ابراهیم یخکشی" با اشاره به ظرفیت بالای استان در بخش نیروگاه برق‌آبی که بالغ بر 1700 مگاوات می‌باشد گفت: با فراخوانی که انجام شد، قراردادِ سرمایه گذاری، احداث و بهره‌برداری سه نیروگاه برق‌آبی منعقد شده و مقرر شد سرمایه‌گذار طی مدت کمتر از دو سال آن را به بهره‌برداری برساند.
یخکشی افزود: مطالعات این نیروگاه برق‌آبی از سوی مشاور شرکت انجام شد و اراضی مورد نیاز آن در سه ایستگاه شامل: مسیر خروجی زیست محیطی سد شهید رجایی، نقطه فشار شکن، خط انتقال آب شرب شهر ساری از سد شهید رجایی در مجاورت روستای تاکام و ورودی خط انتقال به تصفیه خانه آب شرب به سرمایه‌گذارتحویل داده شد تا پروژه را در کمتر از 2 سال اجرا و به بهره‌برداری برساند.
مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران ظرفیت سالانه سه نیروگاه برق‌آبی مذکور را 12.7 مگاوات اعلام کرد و گفت: هزینه احداث این نیروگاه بالغ بر 200 میلیارد ریال بوده که برق تولیدی آن به شبکه برق سراسری منتقل می‌شود.