سمینار آموزشی «تحول دیجیتال در عمل» برگزار شد

Printer-friendly version
دوشنبه, ارديبهشت 23, 1398
این سمینار پیرو امضای سند بین وزارت نیرو و وزارت ارتباطات برگزار شد.

در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش تحول دیجیتال، «ٍسمینار آموزشی «تحول دیجیتال در عمل» برگزار شد

این سمینار پیرو امضای سند برنامه اقدام مشترک بین وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش تحول دیجیتال و آشنایی بیشتر متخصصان صنعت برق با مبحث تحول دیجیتال در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این سمینار با حضور جمعی از مدیران و متخصصان صنعت برق برگزار شد، دکتر شامی زنجانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران و مدیر پروژه ملی تحول دیجیتال به بیان توضیحات در خصوص ادبیات این موضوع و ارائه درس آموخته‌های ممیزی بلوغ دیجیتال در 35 شرکت ایرانی در قالب مدل 20200 تحول دیجیتال پرداختند. این مدل مشتمل بر قابلیت‌های رهبری در کنار قابلیت‌های فناورانه است و شامل بیست شاخص از جمله استراتژی دیجیتال، حکمرانی دیجیتال، فرهنگ دیجیتال، رهبری دیجیتال، مهارت و استعداد دیجیتال، مدل کسب‌وکار دیجیتال، تجربه دیجیتال مشتریان، مدیریت نوآوری دیجیتال، ارتباطات و کانال‌های دیجیتال، مدیریت دانش دیجیتال، سرمایه‌گذاری دیجیتال و ... است.

 پیرو امضای سند برنامه اقدام مشترک بین وزارت نیرو و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در راستای توسعه کاربرد فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات در صنعت برق با رویکرد تحول دیجیتال، «مرکز برنامه‌ریزی و پشتیبانی فناورانه تحول دیجیتال در صنعت برق و انرژی» در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شده است. ازآنجاکه یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها در تحول دیجیتال یک صنعت و سازمان، فرهنگ‌سازی و آموزش است، این مرکز برگزاری مجموعه سمینارها و نشست‌های تخصصی در این زمینه، با حضور مدیران ارشد و متخصصین در وزارت نیرو را در برنامه کاری خود قرار داده است.