زیارت حضرت رسول در شرکت توزیع برق استان سمنان طنین انداز شد

Printer-friendly version
سه شنبه, آبان 15, 1397
در آستانه 28 صفر

در آستانه 28 صفر مصادف با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام ، زیارت حضرت رسول (ص) از بعید در شرکت توزیع برق استان سمنان قرائت شد.

استاد حوزه علمیه در این آئین بیان داشت: یکی از اعمالی که در ایام پایانی ماه صفر برآن سفارش شده ، قرائت زیارت پیامبر اکرم (ص) در بیست و هشتم این ماه، مقارن با وفات آن حضرت می باشد.

حجت الاسلام رضا طاهریان با عنوان این که گنج های مناسب و ارزشمندی در زندگی داریم که باید از آنها استفاده کنیم گفت: حضرت محمد (ص) حکیمانه ترین کلمات را در قالب جملات موجز بیان فرموده که به عنوان گنجینه ای ارزنده برای ما محسوب می شود.

وی با اشاره به این که وجود مقدس پیامبر اکرم، وصایا و سفارش هایی را به حضرت علی (ع) داشته است تصریح کرد: ممکن است کسی نماز بخواند و انفاق کند ولی اگر ورع و پارسایی اورا از گناه باز ندارد ، هرچه انجام دهد ، برای سعادت و کمال او بی فایده است.

وی با ابراز این که پیامبر خدا فرموده است" درد و گرفتاری انسان به خاطر معاصی است و راه رفع آن توبه و استغفار می باشد" یادآور شد: انسان باید در اثر معرفت و علم به جایگاهی برسد که بتواند خود را حفظ نموده و صبور باشد.

حجت الاسلام طاهریان خاطرنشان کرد: سومین موضوعی که حضرت رسول به آن تاکید نموده این است که انسان با استفاده از عقل خود با مردم زندگی و مدارا کند.

گفتنی است: این مراسم که با حضور همکاران و محبین اهل بیت (ع) در نمازخانه شرکت توزیع برق استان برگزار شد، زیارت حضرت رسول (ص) از بعیدقرائت گردید.