رکورد مصرف برق سال ۹۷ در خوزستان شکسته شد

Printer-friendly version
يكشنبه, خرداد 19, 1398
پیک مصرف برق در سال ۹۷ در ۱۹ تیرماه ثبت شده بود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با مصرف 7 هزار و 951 مگاوات در روز گذشته از پیک 7 هزار و 917 مگاوات سال 97 عبور کردیم و رکورد مصرف برق شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت بزرگ اظهار داشت: پیک مصرف برق در سال 97 در 19 تیرماه ثبت شده بود ولی امسال یک ماه زودتر در تاریخ 19 خرداد از این رقم عبور کرده‌ایم.

وی بیان کرد: اوج مصرف در ساعت 16 روز شنبه 7 هزار و 951 مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (7 هزار و 390 مگاوات) 7.59 درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با تأکید بر مدیریت مصرف برق، تصریح کرد: سال گذشته در دمای 50 درجه پیک مصرف را داشته‌ایم ولی دیروز در دمای 48 درجه از آن عبور کردیم.

دشت بزرگ افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در روزهای آینده دمای هوا از 50 درجه عبور می‌کند و به‌تبع آن استفاده از وسایل سرمایشی و مصرف برق بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر مدیریت مصرف صورت نگیرد به ازای افزایش هر درجه دما که از 47 عبور کند 250 مگاوات افزایش بار در شبکه صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از همه مشترکین و مصرف‌کنندگان محترم خواست تا همانند سال گذشته با استفاده بهینه از انرژی برق و جابجایی مصارف غیرضروری به ساعت‌های خارج از پیک (ساعت ۱۳ الی ۱۷ و ۲۱ الی ۲۳) صنعت برق را در عبوری ایمن از تابستان 98 همراهی کنند.

گروه خبر: