رونمایی از سامانه قرائت کنتور و چاپ قبض در محل توسط حقی فام

Printer-friendly version
سه شنبه, اسفند 17, 1395
با حضور محودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع توانیر سامانه سیستم قرائت کنتور و چاپ قبض در محل رونمایی شد و به صورت نمادین یک برق قبض نیز در حضور مسئولان استانی صادر شد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر از مرکز امور دیسپاچینگ اردبیل بازدید و در جریان فعالیت‌های انجام شده در واحدها و معاونت‌های شرکت توزیع برق اردبیل قرار گرفت در ادامه  سامانه خدمات غیر حضوری امور مشترکین افتتاح شد  و مدیر دفتر فروش و خدمات امور مشترکین توزیع برق اردبیل با اشاره به اینکه این سامانه خدمات غیر حضوری دارای امکانات برجسته و مزایای مناسبی برای شهروندان است، اظهار کرد: درخواست انشعاب برق جدید، افزایش و کاهش قدرت انشعاب برق، تغییر نام انشعاب و... از امکانات این سامانه است.

مهندس رئوف حسن‌پور تصریح کرد: ‌در حال حاضر فعالیت های مربوط به امور مشترکین از طریق 63 دفتر پیشخوان در اردبیل اجرایی می‌شود اما با راه‌اندازی این سامانه بخشی از مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه برطرف خواهد شد.

وی مزایای راه‌اندازی این سامانه را عدم نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان به امور برق‌، افزایش سلامت اداری، تکریم ارباب رجوع، پیگیری آخرین وضعیت درخواست از طریق پیامک‌های مربوطه، پیشگیری از مسافرت‌های زاید شهری، ‌ارسال شناسه قبض و پرداخت هزینه انشعاب از طریق سیستم، کاهش متوسط زمان واگذاری انشعاب برق، کاهش ترافیک و آلودگی هوا، دریافت مدارک به صورت الکترونیکی و حذف کاغذ و کنترل دقیق‌تر انشعاب اعلام کرد.

مدیر دفتر فروش و خدمات مشترکین توزیع برق اردبیل همچنین از راه‌اندازی سامانه سیستم قرائت کنتور و چاپ قبض در محل  خبر داد و گفت: قرائت، صدور و چاپ همزمان صورت‌ حساب دقیق، یکپارچگی و ارتباط آنلاین با سیستم جامع خدمات مشترکین، عدم وابستگی به دستگاه خاص، آسیب‌پذیری کمتر پروب‌های بی‌سیم نسبت به پروب‌های دارای کابل، حذف زمان فیمابین قرائت و چاپ و توزیع قبض برق از امکانات این سامانه است.

مهندس حسن‌پور افزود: ثبت چندین فایل قرائت در دستگاه و ثبت اطلاعات کارکرد برای مشترکین با چند کنتور و امکان مشاهده مکان مشترک بر روی نقشه در صورت ثبت و چاپ قبض در محل در این سامانه ارائه می‌شود.

وی به سامانه وصول مطالبات آنلاین نیز اشاره کرد و ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل این خدمات را  به صورت جامع و کامل ارائه می‌دهد که امیدواریم در این راستا بتوانیم خدمات قابل قبول و متنوعی را به شهروندان ارائه دهیم .

در این مراسم به صورت نمادین از سامانه صدور قبض در محل رونمایی و یک برق قبض نیز در حضور مسئولان استانی صادر شد.

به گزارش برق نیوز

گروه خبر: