روحانیون صنعت آب و برق مروجین اشاعه فرهنگ صحیح مصرف انرژی

Printer-friendly version
شنبه, آبان 11, 1398
نقش کلیدی ائمه جماعات درفرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی

ارزیاب فرهنگی وزارت نیرو در یزد گفت : روحانیون صنعت آب و برق ، مروجین خوبی برای اشاعه فرهنگ صحیح مصرف انرژی هستند.  

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، حجت السلام و المسلمین سید عبداله سهیلی مقدم در نشست با دبیران شورای فرهنگی و ائمه جماعات صنعت آب و برق استان  با اشاره به اینکه استان یزد در جایگاه ویژه ای به لحاظ ترویج فرهنگ نماز و امر به معروف قرار دارد ، افزود : دبیران فرهنگی اگر در عمل به وظایف خود کوتاهی کنند ، سطح تاثیر پذیری آنان در بین همکاران کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به وضعیت خوب صنعت آب و برق کشور به لحاظ فرهنگی و توجه به موضوع خدمت رسانی به مردم ، موضوع بهینه سازی مصرف انرژی را امری مهم دانست و گفت : ائمه جماعات ، می توانند نقش کلیدی در تنویر افکار مردم و فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی باشند.

سهیلی مقدم با اشاره به اهمیت ارتباط دو سویه دبیران و روحانیون صنعت آب و برق با یکدیگر ، استفاده از آیات و روایت برای مردم را کار بسیار مهم و اثربخش خواند و خاطرنشان کرد : وی مدیریت مصرف را یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت : انتقال مفاهیم مدیریت مصرف و مصادیق اسراف و صرفه جویی با استفاده از آیات ، روایات و احادیث ، یکی از شیوه های کاربردی در آگاه سازی مردم است.

وی  بیان داشت : بصیرت افزایی در حوزه های  فرهنگی  به خصوص در حوزه نماز ، عفاف و حجاب و خانواده باعث  ارتقاء فرهنگ  جامعه شده و این اقدام در سال های اخیر به صورت مستمرتوسط شورای های فرهنگی در حال انجام است.

ارزیاب فرهنگی وزارت نیرو  اظهار کرد :  بی تفاوت بودن به مصرف  برق ، علاوه بر بالا بردن هزینه در تامین سوخت ، باعث هدر رفتن سرمایه های کشور می شود.

گروه خبر: