رشد ۶.۲ درصدی مصرف برق در استان البرز

Printer-friendly version
سه شنبه, مرداد 29, 1398
نسبت به سال گذشته ثبت شد.

مدیر امور انتقال نیروی البرز با اشاره به كاهش حوادث و به تبع آن كاهش خاموشی‌ها با وجود افزایش تعداد مشتركان و توسعه شبکه گفت: مصرف برق امسال استان البرز با 6.2 رشد نسبت به سال 1397به ثبت رسید.

محراب رضازاده افزود: بهره‌برداری از 11 پست انتقال و 42 پست فوق‌توزیع با ظرفیت منصوبه 5685 مگاولت آمپر در تمامی سطوح ولتاژی، كاهش حوادث و به تبع آن كاهش میزان خاموشی‌ها را به‌رغم افزایش تعداد مشتركان و توسعه شبکه استان طی سال‌های اخیر به‌همراه داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، وی اضافه کرد: به منظور تامین برق پایدار و عبور مطمئن از پیك بار امسال، اقدامات بسیاری از جمله سرویس اساسی تعداد زیادی از ترانسفورماتورها و بریكرها، ترموگرافی تجهیزات پست‌ها و خطوط، شاخه زنی گسترده درختان واقع در حریم خطوط، به‌روز رسانی و اصلاح تنظیم رله‌های حذف بار، تعویض بیش از 5000 عدد مقره معیوب در خطوط انتقال و فوق توزیع، انجام بیش از 1500 برنامه تعمیر و سرویس پیشگیرانه در سطح شبكه توسط امور انتقال نیروی البرز انجام شده است.
وی در ادامه، تعویض تعداد زیادی از تجهیزات در پست‌های انتقال شهید رجایی و منتظرقائم و همچنین تعویض كامل برق‌گیرهای سیلیكونی با نوع اكسید روی در سطح شبكه امور انتقال نیروی البرز را در نوع خود بی‌نظیر عنوان کرد.
گفتنی است، امور انتقال نیروی البرز با دارا بودن دو اداره انتقال نیروی شمال و جنوب البرز و بیشترین خطوط تبادلی در سطح امور انتقال، نسبت به كل خطوط هوایی استان تهران از بیشترین طول خطوط هوایی در بخش 63 كیلوولت برخوردار است.  

گروه خبر: