رشد ۳ درصدی پیک برق خوزستان در مرداد ماه

Printer-friendly version
يكشنبه, شهريور 17, 1398
پیک مردادماه سال جاری به ۸ هزار و ۷۹ مگاوات رسیده است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک مردادماه سال جاری 8 هزار و 79 مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل حدود  3.3 درصد افزایش داشته است.

گزارش روابط عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، فرامرز شادفر افزود: انرژی مصرفی در پنج ماه گذشته نیز 18 هزار و 641 گیگاوات ساعت بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 2.8 درصد کاهش مصرف انرژی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در پنج ماه گذشته 25 هزار و 976 گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده که 59 درصد آن را نیروگاه‌های برق‌آبی و 41 درصد را نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی تولید و به شبکه تحویل داده‌اند.

 مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: از 10 هزار و 630 ساعت گیگاوات برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی 53 درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه رامین و ماهشهر) و 47 درصد توسط بخش خصوصی (نیروگاه‌های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) تولید شده است.

شادفر بیان کرد: نیروگاه‌های حرارتی و گازی استان در این دوره به‌طور متوسط در هرروز حدود 52 گیگاوات ساعت برق تولید و به شبکه  تحویل داده‌اند.

وی تأکید کرد: شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تمهیدات لازم جهت تأمین  برق مطمئن  و پایدار را برای کلیه مشترکین در تمامی فصول سال فراهم کرده اما به‌منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی ضرورت مدیریت مصرف برق و جابجایی مصارف غیرضروری از ساعات اوج مصرف (ساعات 18 تا 22) به سایر ساعات شبانه‌روز توسط کلیه مصرف‌کنندگان امری لازم و ضروری است.

گروه خبر: