اخبار

افزایش ظرفیت پست‌های توزیع برق شهرستان شاهرود

با احداث پنج ایستگاه هوائی توزیع برق با قدرت 910 کیلوولت آمپر در سه‌ماهه نخست امسال، هم‌اینک ظرفیت پست‌های برق شهرستان شاهرود به 218 هزار کیلوولت آمپر رسیده است.

افتتاح طرح‌های آبرسانی در ۱۳ روستای استان البرز در دهه فجر

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز گفت: طرح‌های آبرسانی روستایی این شرکت همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در 13 روستای استان با جمعیت بالغ‌بر 12،585 نفر افتتاح می‌شود.

مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سپاس آب یزد برگزار شد

مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سپاس آب یزد با حضور استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد برگزار شد.

سد خرمرود تویسرکان دهه فجر امسال آبگیری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اجرای سد خرمرود تویسرکان خبر داد.

اجرای طرح احداث شش هزار متر شبکه توزیع برق در بسطام

در سه‌ماهه اول امسال، یک هزار و 59 متر شبکه فشار ضعیف هوائی و زمینی و همچنین پنج هزار و 52 متر شبکه 20 کیلوولت هوائی و زمینی در بخش بسطام به اجرا درآمده و بهره‌برداری شده است.

انعقاد تفاهم‌نامه جهت بازسازی خسارات شبکه توزیع برق استان خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از انعقاد و مبادله تفاهم‌نامه بازسازی شبکه توزیع برق مناطق سیل‌زده خوزستان، بین این استان و شرکت توزیع نیروی برق استان فارس خبر داد.

صرفه‌جویی ۱۱۹ میلیارد ریالی توزیع برق استان مرکزی در اجرای پروژه‌ها

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از صرفه‌جویی  119 میلیارد ریالی در اجرای پروژه‌ها خبر داد.

نصب پمپ‌های غیرمجاز در منازل مسکونی، دلیل افت فشار آب

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: پمپ‌های غیرمجازی که در منازل مسکونی نصب شده‌اند، موجب کاهش فشار آب در واحدهای مجاور می‌شوند و این امر نارضایتی سایر مشترکین را به همراه دارد.

نصب پمپ‌های غیرمجاز در منازل مسکونی، دلیل افت فشار آب

سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  گفت: پمپ‌های غیرمجازی که در منازل مسکونی نصب شده اند ، موجب کاهش فشار آب در واحد های مجاور   می‌شوند واین امر نارضایتی سایر مشترکین را به همراه دارد.

 

سید اکبر بنی طباء در رابطه با فشار پایین آب در برخی از مناطق اصفهان  گفت: در اصفهان نباید افت  شدید فشار آب وجود داشته باشد چراکه شبکه توزیع آب هوشمند است  افت  شدیدفشار زمانی صورت می گیرد  که پمپ غیرمجاز فعال شود   که پمپ، آب داخل شبکه را کشیده و درنتیجه، نه تنها بر کیفیت آب اثر گذاشته بلکه افت شدید فشارآب سایر مشترکین مجاور را به دنبال دارد .

تقدیر از مقاله شرکت کابل ابهر در المپیک علمی و فنی صنعت کابل

مقاله شرکت کابل ابهر که در خصوص بررسی و تحلیل اثر دما بر کیفیت آزمون تخلیه جزئی تدوین شده بود، در دهمین دوره کنفرانس Jicable که از سال 1982 هر چهار سال یک‌بار در شهر ورسای با حضور پیشکسوتان مطرح بین‌المللی برگزار می‌شود، مورد تقدیر قرار گرفت.

تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی دو روستای میامی به کابل خودنگهدار

مدیر توزیع برق شهرستان میامی اعلام کرد: در راستای پروژه کاهش تلفات؛ طرح تبدیل 14 هزار متر شبکه فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار در روستاهای نام نیک و باغچه  منطقه کالپوش، در سه‌ماهه دوم سال جاری به اجرا در خواهد آمد.

تأکید بر سرعت بخشی در پروژه آبرسانی به ۳ روستای شهرستان دزفول

در دیدار نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی با سرپرست آبفا روستایی خوزستان بر سرعت بخشی به روند اجرای پروژه ابرسانی به روستاهای میدان شهرستان دزفول تأکید شد.

تولید بیش از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب آب در شهر خرمدره

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: در سه‌ماهه سال جاری بیش از یک‌میلیون و 300 هزار مترمکعب آب جهت شرب در شهر خرمدره تولید شده است.

علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: میزان مصرف آب شرب در شهر خرمدره در همین مدت نیز یک‌میلیون مترمکعب بوده که نشان از هدر رفت 20 درصدی آب دارد.

توسعه و بهینه‌سازی ۱۱هزار متر شبکه توزیع برق در شهرستان سرخه

در راستای تأمین برق متقاضیان و مشترکان جدید، عملیات احداث هشت هزار متر شبکه فشار متوسط هوائی، نصب سه ایستگاه هوائی توزیع برق و بهینه‌سازی سه هزار متر شبکه فشار ضعیف تا پایان شهریور امسال، در شهرستان سرخه اجرائی خواهد شد.

استفاده از گفتگوهای مردمی و دیپلماسی جهت رفع مشکل آب‌های مرزی

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مقدم، مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو، عبد الاحد ریکی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان با مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی دیدار کرد.

مصرف آب در گلخانه‌های خاکی نسبت به فضای باز یک‌دهم است

کارگروه آب و کشاورزی استان یزد با حضور مهندس علی مراد اکبری معاون آب‌وخاک وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولین دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان با هدف بررسی اقدامات انجام‌شده در زمینه بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی و هماهنگی جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی سفره‌های آب زیرزمینی در محل سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

مهار  پیاپی چهار حادثه کلکتور فاضلاب در محور شمال اصفهان

مدیر آب و فاضلاب منطقه 4 اصفهان با توجه به مهار پیاپی حادثه شبکه فاضلاب در این منطقه گفت:درسه ماه اول سال جاری ، حوادث شبکه فاضلاب کنار گذر اتوبان شهید چمران،خیابان لاله، اوحدی و عطار در اسرع وقت مهار شد

سید محمد حسین صالح دلیل وقوع این حوادث را فرسودگی شبکه فاضلاب دانست و عنوان کرد: قدمت شبکه فاضلاب در منطقه به بیش از 40 سال می رسد و خوردگی ناشی از فرسودگی شبکه باعث بروز حادثه گردید

همکاری 90 مگاواتی صنایع گیلان در پیک بار امسال

رئیس اداره کنترل شبکه شركت برق منطقه اي گيلان از همکاری 90 مگاواتی صنایع گیلان در پیک بار امسال خبر داد.

« محمد رضا حسن زاده» گفت: در روز سه شنبه چهارم تیر ماه امسال، مصرف در پیک روز بیش از 1598مگاوات و در پیک شب 1647مگاوات بود. این در حالی بود که در این روز  هفت مشترک مستقیم شرکت شامل؛ شرکت سیمان خزر، مجتمع فولاد گیلان، صنایع سیمان گیلان سبز، مجتمع فولاد خزر ، شرکت روکش آریا پویا(پارکو)، مجتمع ذوب آهن درفک شمال و فیبر وینا حدود 90 مگاوات در کاهش مصرف برق همکاری داشتند.

33 میلیارد ریال خسارت در تاسیسات آبرسانی روستایی مسجدسلیمان

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان مسجدسلیمان از 33 میلیارد ریال خسارت های وارد شده به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان بر اثر زلزله 7/5 ریشتری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان عادل حرباوی گفت: با وقوع زلزله 7/5 ریشتری در مسجدسلیمان خساراتی افزون بر 33 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستایی این شهرستان وارد شد.

آبرسانی از سرچشمه هرات به روستای قدمگاه

مدير امور آب و فاضلاب خاتم از اجرای عملیات آبرسانی از منطقه سرچشمه هرات به روستای قدمگاه و مجتمع گردشگری نگین خاتم خبرداد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد : عبدالله حیدری گفت : عملیات آبرسانی به روستای قدمگاه با لوله گذاری به طول سه هزار و 550 متر و با استفاده از لوله های پلی اتیلن 63 و 90 میلی متری انجام شده است  .

حیدری خاطر نشان کرد : این عملیات با هدف بهره مندی شهروندان مناطق مذکور از آب با کیفیت اجرا شد .

وی افزود : این عملیات با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال به پایان رسید .

Pages