در نشست با نماینده مردم شهرستان سیاهکل مطرح شد: با احداث مخازن ذخیره مشکل آب شرب سیاهکل در مواقع حداکثر مصرف روزانه حل خواهد شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, دى 22, 1395
به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان :

در نشست مدیرعامل این شرکت با نماینده مردم شریف شهرستان سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان، احداث مخازن ذخیره آب بعنوان عامل موثر در رفع مشکلات حوزه آبرسانی شهرستان سیاهکل برای مصارف روزانه مطرح شد.

سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به پروژه های در حال اجراء شهرستان سیاهکل اظهار داشت: حفر و تجهیز یک حلقه چاه و خط انتقال آن با هدف تأمین آب شرب شهروندان انجام گرفته و امیدواریم مخزن 1000 مترمکعبی دیلمان نیز در سال جاری به بهره برداری برسد .

وی در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی جهت ساخت تصفیه خانه و شبکه جمع آوری شبکه فاضلاب شهر سیاهکل در دستور کارشرکت آب وفاضلاب استان گیلان می باشد.

سپس نیکفر نماینده مردم شهرستان سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در اهمیت آب سخن گفت و از تلاش شرکت آب وفاضلاب استان گیلان برای تامین این مایه حیات قدردانی کرد و اظهار داشت : تلاش همه مسئولین استان و شهرستان این است که سطح ارائه خدمات به شهوندان عزیز ارتقاء یابد.

اسلامی فرماندار سیاهکل نیز با ذکر این نکته که سیاهکل یک شهر کوهپایه ای است افزود: شرایط اقلیمی خاص سیاهکل آن را متمایز از دیگر شهرها نموده است و از مجموع اعتباراتی که به شهرستان سیاهکل تعلق گرفته 9/4% برای آب و فاضلاب شهری 9/9% برای آبفار و 2/4 هم به آب منطقه ای اختصاص يافت که امیدواریم با احداث مخازن ذخیره آب 3000 و 600 مترمكعبي سياهكل مشکلات این حوزه در مواقع بحران نیز مرتفع گردد.

در پایان مهندس حسینی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گیلان به اتفاق فرماندار سیاهکل امور آبفای سیاهکل و پروژه های آبرسانی این شهرستان بازدید و مراحل اجرایی پروژه ها را مورد بررسی قرار دادند.