در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می‌شود

Printer-friendly version
شنبه, ارديبهشت 28, 1398
مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان در جلسه پیگیری‌های ویژه شهرستان تالش عنوان کرد.

مهندس بلبل آبادی  مدیرعامل برق منطقه‌ای گیلان در جلسه هماهنگی و پیگیری‌های ویژه شهرستان تالش گفت: ظرفیت پست سیار 20/63 کیلوولت اسالم تالش تا قبل از پیک گرمای تابستان امسال از 15 مگا ولت‌آمپر به 30 مگا ولت‌آمپر افزایش می‌یابد.

رئیس هیئت‌مدیره برق منطقه‌ای گیلان در فرمانداری تالش بیان کرد: شرکت برق منطقه­ای گیلان آماده نصب یک دستگاه ترانسفورماتور 63/230 کیلوولت با ظرفیت 40 مگا ولت‌آمپر برای افزایش ظرفیت پست تالش هست اما  افزایش ظرفیت مذکور مستلزم تهیه زمین در جوار پست تره­طول تالش به میزان 1500 مترمربع است؛ لذا مقرر شد فرمانداری تالش موضوع تهیه زمین در جوار پست تره­طول تالش به میزان 1500 مترمربع را به‌صورت مستمر پیگیری و نتیجه را اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع احداث پست 20/63 کیلوولت لیسار شهرستان تالش در دستور کار مطالعه و طراحی شرکت برق منطقه­ای گیلان قرار دارد و تا حصول نتیجه پی گیری خواهد شد.

مهندس بلبل آبادی در خاتمه این جلسه گفت: شرکت برق منطقه­ای گیلان در نظر دارد با هدف تقویت و ارائه برق مطمئن و پایدار و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و فوق توزیع نیروی برق شهرستان تالش، یک دستگاه پست 63/230 کیلوولت در شهرستان تالش احداث نماید. برای این منظور، مجری طرح پست‌های این شرکت موضوع تهیه و خرید زمین به‌منظور احداث پست مذکور به میزان 15000 مترمربع را به‌طور مستمر و تا حصول نتیجه پیگیری می‌کند.

شایان ذکر است که در حال حاضر در شهرستان تالش  یک دستگاه ترانسفورماتور سیار با ظرفیت 40 مگاولت آمپر در سطح شبکه انتقال و یک دستگاه ترانسفورماتور سیار با ظرفیت 15 مگاولت آمپر در سطح فوق توزیع و دو دستگاه ترانسفورماتور ثابت با ظرفیت 30 مگاولت آمپر در سطح فوق توزیع نصب شده است و درمجموع قدرت ظرفیت ترانسفورماتورهای نصب‌شده در شهرستان تالش 115 مگاولت آمپر است.گران بودن و کمبود زمین مناسب و عدم همکاری مالکین در فروش زمین و همچنین کمبود نقدینگی از مهم‌ترین علت‌های طولانی شدن و تعویق اجرای پروژه‌های این شهرستان است.  انشا الله با پیگیری‌های این شرکت، فرمانداری و نماینده مردم شهرستان تالش و با احداث پست جدید 63/230 کیلوولت تالش، تأمین انرژی برق مطمئن و پایدار منطقه تالش با ضریب اطمینان و پایداری بسیار مناسبی صورت خواهد پذیرفت.

گروه خبر: