حمایت از کشت گیاهان دارویی در دستور کار قرار دارد

Printer-friendly version
شنبه, آبان 11, 1398
برای این منظور اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شد

ایزدی، حمایت از کشت گیاهان دارویی در کنار کشت گلخانه ای را از سیاست های مهم سازمان دانست و گفت: برای این منظور اعتبارات مناسبی در نظر گرفته شده و تخصیص خواهد یافت.

«هادی ایزدی»، جمعه ( 10 آبان) در حاشیه بازدید از جشنواره زعفران اظهار کرد: تلاش برای تغییر الگوی کشت در مناطق مختلف به همت جهاد کشاورزی در دست انجام است و در این بخش برخی از محدودیت های کشت زعفران در مازندران برداشته شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: روستای اندرات بهشهر از روستاهای موفق در کشت زعفران است که با وجود همه مشکلات خرید پیاز و محصور کردن باغات، به این مهم دست یافت اما در انتقال پیاز زعفران باید به نکات مهم برای کاهش آفت ها توجه شود.

وی با اعلام اینکه هماهنگی با مدیریت حفظ نباتات خراسان برای انتقال پیاز زعفران مهم و ضروری است، گفت: برخی از آفات و بیماری ها از طریق انتقال غیر اصولی و غیرکارشناسی ایجاد می شود که باید از آن اجتناب شود.

ایزدی افزود: کشت گلخانه ای یکی از کشت های موفق دیگر در مازندران است که باید زیر ساخت های مختلفی همچون آب و برق برای این کشت در کنار ارائه تسهیلات فراهم شود تا شاهد رشد و شکوفایی در بخش کشاورزی مازندران باشیم.

گروه خبر: