حجم ذخیره سدهای استان همدان به ۹۱ میلیون مترمکعب رسید

Printer-friendly version
يكشنبه, شهريور 17, 1398
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان حجم ذخیره سدهای استان را 91 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: مشکلی در تأمین آب شرب استان همدان وجود ندارد ولی رعایت الگوی مصرف باید در اولویت قرار گیرد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، مهندس منصور ستوده اظهار داشت: از ابتدای سال آبی 98 تاکنون 607 میلی‌متر بارش برف و باران در سطح استان همدان رخ‌داده که خوشبختانه وضعیت ذخایر آبی همدان با این بارش‌ها بهبود یافته است.

وی افزود: سال آبی جاری 607 میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان رخ داد که این رقم سال گذشته 389 میلی‌متر و در متوسط بلندمدت 345 میلی‌متر بوده و بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد و نسبت به بلندمدت 76 درصد افزایش داشت.

ستوده با اعلام اینکه سد اکباتان همدان ذخیره خوبی را نسبت به سال گذشته داشته است، تصریح کرد: حجم سد اکباتان در حال حاضر به 26 میلیون و 150 هزار مترمکعب کاهش یافته و این در حالی است که سد اکباتان همدان در ابتدای سال جاری سرریز کرده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اعلام اینکه در حال حاضر ورودی سد سرابی تویسرکان صفر است، گفت: سد سرابی تویسرکان 7 میلیون و 820 هزار مترمکعب حجم ذخیره دارد که 85 درصد پر است.

ستوده افزود: سد کلان ملایر نیز اکنون به میزان 43 میلیون و 20 هزار مترمکعب ذخیره آب دارد که در حال حاضر به میزان 96 درصد از حجم مخزن را تشکیل می‌دهد.

 وی ادامه داد: سد شنجور رزن نیز با حجم 4 ميليون 510 هزار مترمکعب، به میزان 87 درصد حجم آن پر شده است .

ستوده در پایان به سد نعمت‌آباد اسدآباد اشاره کرد و گفت: حجم ذخیره این سد در حال حاضر 3  ميليون مترمکعب است که 64 درصد از آن پر است.

 

گروه خبر: