جنگ زمستانه مدیریت مصرف برق در بافق اجرا شد

Printer-friendly version
شنبه, دى 22, 1397
​افزون بر400 دانش آموزبا مفاهیم آموزشی بهینه سازی انرژی آشنا شدند.

افزون بر 400 دانش آموز شهرستان بافق در جنگ زمستانه برق با مفاهیم آموزشی بهینه سازی انرژی آشنا شدند.

  به گزارش دفتر روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان يزد ، مهندس محمدرضا عسکری فر در گفت و گو با خبرنگار  بافق فردا گفت : برای نخستین  بار در شهرستان بافق جشنواره مدیریت مصرف برق با حضور افزون بر ۴۰۰ نفر دانش آموز دختر و پسر مقطع دبستان برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را فرهنگ سازی نحوه صحیح مصرف برق عنوان کرد و افزود : تلاش کردیم در این جنگ با ایجاد فضای شاد و مهیج، دانش آموزان با نحوه صحیح مصرف برق در قالب طنز و نمایش آشنا شوند  تا این مطالب را بهتر به خاطر بسپارند.

مدیر توزیع برق بافق خاطر نشان کرد : به دلیل استقبال خوبی که از این جشنواره شد در آینده نیز این گونه برنامه هایی را در سطح شهرستان با رویکرد مدیریت مصرف برقبرگزار خواهیم کرد.

وی آموزش غیر مستقیم در قالب نمایش کودکانه طنز با بهره گیری از گروه هنری بومی استان و دو شخصیت بابا برقی و عمو برقی برای سنین دبستان را ارزشمند بیان کرد  و گفت : برنامه های هنری دیگر شامل برگزاری کارگاه های نقاشی ، شعرخوانی جمعی و تئاتر با همکاری اولیاء این مراکز  در سطح مدرسه برگزار می شود.

او نقش اثربخش والدین این کودکان در منازل را مورد اشاره قرار داد و گفت : آموزش و پرورش با بستر سازی مناسب در حوزه مدیریت مصرف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی می تواند نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

عوامل زیان آور محیط کار شناسایی شد

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از اندازه گیری و آنالیز پارامترهای زیان آور محیط کار در سطح استان خبر داد.  

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، مهندس علی اکبر زابلی ، رعایت الزامات HSE و توجه به ضرورت بهبود شرایط کاری کارکنان را با اهمیت خواند و گفت :در طرح اندازه گیری عوامل زیان آور ،  سنجش روشنایی و  قرار گرفتن در معرض میدان های  الکترومغناطیسی، سنجش اشعه های  UVو IR، میزان استرس های حرارتی ( WBGT)، نمونه برداری از گازها و بخارات شیمیایی انجام شده است.

وی اضافه کرد : در این آنالیز نمونه برداری از گرد وغبار ، مطالعات ارگونومیکی و دوزیمتری صدا از جمله مواردی بود که در  سنجش عوامل زیان‌آور محیط کار  به آن توجه ویژه ای شد.

او یادآور شد : طرح اندازه گیری و آنالیز عوامل زیان آور محیط کار در سطح ستاد، شهرستانها و امورهای شرکت توزیع نیروی برق استان یزد در سه ماهه نیمه دوم امسال با همکاری یکی از شرکت های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد  اجرا شده است.

مدیر دفتر ایمنی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد  تاکید کرد : این نتایج پس از پایش و استخراج موارد ناقص قوانین و بیش از حد استاندارد اعلام و اقدام اصلاحی و پیشگیرانه برای کنترل عوامل زیان آور صورت می گیرد.

قهرمانی تیم معاونت برنامه ریزی و بهره برداری در بازی های داخلی والیبال

در مسابقات نهایی والیبال داخلی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، تیم های برنامه ریزی - بهره برداری و مالی مشترکین به ترتیب قهرمان و نائب قهرمان شدند.  

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، در مسابقات فینال و رده بندی والیبال داخلی برادران ابتدا  ، تیم بافق و بهاباد توانست با نتیجه دو بر صفر بر حریف خود امور برق یک پیروز شود و به  عنوان سومی مسابقات داخلی را به خود اختصاص دهد.

تیم معاونت برنامه ریزی و بهره برداری نیز در بازی نزدیک مقابل حریف قدرتمند خود تیم معاونت مالی و مشترکین  با نتیجه دو بر یک به قهرمانی رسید.

در پایان این بازی ها از نفرات تیم های اول تا سوم و  سرپرستان آنان با اهدا کارت هدیه تقدیر به عمل آمد.