جمع آوری بیش از 6000  فقره انشعاب غیر مجاز در استان اردبیل وجایگزینی شبکه مسی هوایی با کابل خودنگهداردر شهرستان مشگین شهر

Printer-friendly version
سه شنبه, بهمن 17, 1396
شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل

معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل طی ده ماهه سالجاری  بیش از 6000 فقره انشعاب غیر مجاز در استان جمع آوری شده است

 آقای مهندس حسین قدیمی ، معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل با اعلام این خبر افزود، جمع آوری انشعاب های غیرمجاز برق منجر به کاهش تلفات انرژی، تلفات مالی و سرمایه ملی می شود.

آقای مهندس قدیمی با اعلام این خبر افزود ، از آنجایی که جمع آوری برقهای غیر مجاز تاثیر بسزایی در کاهش تلفات انرژی دارد این موضوع مورد توجه قرار گرفته و انشعابات غیر مجاز در سطح استان با جدیت جمع آوری شده است .

وی با بیان اینکه پاکسازی شبکه ها از انشعابات غیر مجاز ، افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه را به دنبال دارد افزود : کاهش خاموشی ها و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی از دیگر مزیت های جمع آوری انشعابات غیر مجاز می باشد .

وی خاطر نشان کرد بیش از 6000 انشعابات غیر مجاز  جمع آوری شده که تعداد 2601 مورد تبدیل به انشعابات دائم شده است .

 

مدیر برق شهرستان مشگین‌شهر از ادامه اجرای طرح جایگزینی کابل‌های خودنگهدار به جای سیم‌های مسی در شبکه‌های هوایی برق این شهرستان خبر داد.

مهندس فرشاد سیدی در گفتگو با روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اردبیل با اشاره به اجرای پروژه‌های کاهش تلفات برق عملیات  تبدیل شبکه مسی هوایی به کابل خودنگهدار در مشگین‌شهر، اظهار کرد: سیاست‌های کاهش تلفات شرکت توزیع برق اردبیل در شهرستان مشگین‌شهر با جدیت پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه اجرای پروژه تبدیل شبکه مسی هوایی به کابل خودنگهدار در شش ماهه دوم سالجاری با جدیت بیشتر و سرعت بالا در حال  اجرا و بهره‌برداری می‌باشد.

مدیر برق شهرستان مشگین‌شهر با یادآوری اینکه در پنج ماهه گذشته کل شبکه هوایی پست‌های شهری به شرح : پست  کوی امام رضا ، پست شهید پاسبانی ، پست شهرک کلانتر، پست نواب، پست نقوی ، پست سازمان 3 و پست اسماعیل آباد، کوچه ذوالفقاری، کوچه نوروزلو، با کابل‌های خودنگهدار جایگزین شده است، افزود: در همین مدت و در مجموع به طول 21 هزار و 400 متر شبکه هوایی جمع‌آوری و با کابل خودنگهدار جایگزین شده است.

مهندس سیدی یادآور شد: همچنین در پست‌های روستایی دوشانلو و موئیل کل شبکه روستایی جمعا به طول 6 هزار و 700 متر شبکه هوایی جمع‌آوری و با کابل خودنگهدار جایگزین شده است که در مجموع در اجرای پروژه فوق 28 هزار و 100 متر شبکه مسی هوایی جمع‌آوری و با کابل خودنگهدار جایگزین شده است.

وی اضافه کرد: تمامی پروژه تبدیل شبکه مسی هوایی به کابل خودنگهدار در راستای رفاه حال ساکنین به صورت خط گرم و بدون اعمال خاموشی انجام شده است

مدیر برق شهرستان مشگین‌شهر تصریح کرد: با نصب77 دستگاه   کلید فیوز هوایی مخصوص کابل خودنگهدار در پست‌های مذکور امکان قطع و وصل ایمن  در ابتدای فرعی‌های طولانی ایجاد شده است .

مهندس سیدی بیان کرد: کلیه انشعابات مشترکین با نصب 55 دستگاه جعبه ترمینال  مناسب به داخل جعبه منتقل شده و نحوه انشعاب‌گیری روی شبکه‌های جدید اصلاح شده است. همچنین با  25 دستگاه جعبه کنتورکامپوزیت شش تایی روی پایه ها ، انتقال کنتور مشترکین پر مصرف به روی پایه فشارضعیف انتقال یافته است.

وی گفت: با انجام پروژه کابل خودنگهدار در شهرستان مشگین‌شهر علاوه بر کاهش قابل توجه از تلفات شبکه با ارتقای سطح ولتاژ مشکل ضعف برق محله هم مرتفع و رضایت اهالی جلب شده است.

همچنین مهندس سیدی در ادامه  بیان کرد: جهت اصلاح افت ولتاژ و ضعف برق محله نواب احداث این مدیریت با نصب و بهره برداری از یک دستگاه  ترانس تک پایه کم تلفات در محله نواب وانتقال 800 متر ازشبکه فشار ضعیف موجود بر روی پست جدید احداث شده علاوه بر کاهش قابل توجه از تلفات شبکه ناشی از طولانی بودن فیدر فشارضعیف  با ارتقای سطح ولتاژ مشکل ضعف برق محله هم به طور قابل توجهی  مرتفع شده است.

گروه خبر: