جلوگیری از برداشت غیرمجاز دو میلیون مترمکعب آب

Printer-friendly version
دوشنبه, آبان 8, 1396
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،

مدیر امور آب شهریار از جلوگیری برداشت غیرمجاز دو میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی این منطقه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد خبر داد.  

 "وحید مرادی نسب" در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان ملارد اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه  62 حلقه چاه غیرمجاز در حوزه عملکرد این امور پر و مسلوب المنفعه گردیده که 55 حلقه چاه نیز مربوط به شهرستان ملارد بوده است.

وی یادآور شد: با انسداد این 62 حلقه چاه غیرمجاز از برداشت حدود 2 میلیون مترمکعب از آبخوان منطقه صرفه جویی شده است.

مرادی نسب در خصوص اقدامات این امور برای کنترل برداشت از چاه های مجاز گفت: کنتورهای هوشمند حجمی در شهرستان ملارد طبق برنامه در حال نصب است که با اجرای این طرح از برداشت بی رویه آب به مقدار زیادی جلوگیری خواهد شد.

در ادامه  بهمن خطیبی فرماندار شهرستان ملارد ضمن تشکر از تشکیل جلسات شورای حفاظت در شهرستان در خصوص برنامه ریزی جهت جلوگیری از هدر رفت آب و منابع آبی باقیمانده در دشت تهران- کرج اظهار داشت:  با تشکیل شورای حفاظت اقدامات موثری در خصوص پر و مسلوب المنفعه نمودن چاه‌های غیر مجاز و همچنین مدیریت منابع آب مجاز صورت گرفته که این اقدامات باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

وی در  پایان گفت: در برنامه ششم توسعه بحث هایی در خصوص حفاظت از منابع آب در نظر گرفته شده که در جلسات آتی  بیشتر به آن ها پرداخته می شود.