جلسه هماهنگی و بررسی وضعیت برق رسانی در استان بوشهر برگزار شد

Printer-friendly version
يكشنبه, ارديبهشت 10, 1396
به گزارش دفترروابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس:

با حضور معاون عمرانی استاندار بوشهر: 

 

به منظور ارائه عملکرد و گزارش پیشرفت پروژه هاي برق رسانی در استان بوشهر ،جلسه هماهنگی و بررسی وضعیت برق رسانی در استان بوشهر با حضور مهندس باستی معاون عمرانی استانداری بوشهر ،  مهندس عبدالعزیز کریمی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس ، مهندس حمزه روغنیان معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق فارس ، مهندس غلامرضا نصیری معاون بهره برداری برق فارس ، مهندس حقیقی معاون طرح و توسعه، مهندس پاراد مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر ، مجریان طرح و مهندس عبدالمجید هاشمی مدیر امور انتقال بوشهر ، در محل استانداری بوشهر برگزار گردید . 

مهندس عبدالعزیز کریمی در جلسه مزبور به بیان مشکلات ناشی از کمبود نقدینگی و محدودیت های شدید مالی در صنعت برق پرداخت و گفت : شرکت برق منطقه ای فارس طی سالیان اخیر تلاش کرده است تا متناسب با رشد مصرف نسبت به احداث تاسیسات و افزایش  تجهیزات برق رسانی در استان بوشهر گامهای اساسی و موثری بردارد لذا در ادامه روند یادشده  برق فارس توانسته است با رایزنی و جذب  اعتبارات لازم ، پروژه های برق رسانی اولویت دار در سطح استان رادر سال 95 اجرا و به اتمام برساند .

مدیر عامل برق فارس در ادامه سخنان خود ، پروژه هاي خط و پست صنعت، پروژ خط و پست ساحل (گناوه) ، پروژه  تعويض ترانسفور ماتورهای  هاي ايستگاه سبز آباد (بمنظور  تغيير سطح ولتاژ از 11 به 20 کیلوولت) و افزايش ظرفيت ايستگاه جم ،  از جمله طرح های مهم اجرا شده توسط شرکت برق منطقه ای فارس در سال 95 دانست .

مهندس کریمی به  بیان شرایط سخت حفظ و نگهداری  تجهیزات خطوط و پست های انتقال وفوق توزیع در  استان بوشهرپرداخت و خاطر نشان کرد :  كليه خطوط و پست هاي برق كه در مناطق  بوشهر واقع شده اند در معرض آلاينده هايي همچون نمك ، گردوغبار، شن و ماسه وسایر موادشيميايي می باشند که بر روي مقره ها ایجاد آلودگی می کنند .آلودگي مهمترين دليل بروز شكست الكتريكي خارجي روي سطح مقره و متعاقب آن عملكرد رله ها و خروج ايستگاه از مدار می باشد .

وی در ادامه تاکید کرد :  به  علت رطوبت زياد و آلودگي بيش از حد ، به طور پيوسته مقره شويي انجام مي گيرد  اگر اين آلاينده ها را از روي مقره ها تميز نكنيم مقره ها رسانا خواهند شد وجریان نشتی برروی مقره ها ایجاد می شود حال اگر ذرات آلوده به اندازه کافی باعث عبور جریان نشتی شوند ، اتصال کوتاه به زمین ایجاد شده و منجر به خاموشی خواهدشد . این ها در حالی است که برنامه ها و فعالیت های سرویس و نگهداری و تعمیرات شبکه موجود و بخصوص شستشوی این همه تجهیزات اصلا مشهود نیست و به  نظر نمی رسد .

مدیر عامل برق فارس در ادامه سخنان خود به معرفی پروژه های برق رسانی  در حال احداث  در استان بوشهر پرداخت که تا قبل از پیک 96 به بهره برداری می رسند .

وی در ادامه  افزود : راه اندازي مولد مقياس كوچك در منطقه تنگ ارم (عليرغم فعال بودن پروژه احداث خط و پست مزبور)، پروژه خط و پست برازجان 5 و احداث و بهره برداري از نيروگاه بخش خصوصي در جزيره نيروگاه خارك (در كنار واحدهاي برق فارس ) از جمله پروژه هایی مي باشند که در پیک 96 به بهره برداری خواهند رسید .

مهندس کریمی در پایان سخنان خود از مصوبات و پروژه های مختلف برق رسانی  در استان بوشهر با اعتبار 1500 میلیارد تومان خبر داد که به مرور و با جذب و تامین نقدینگی در اولویت اجرا قرار خواهند گرفت.

گروه خبر: