جلسه توجیهی اعضای شورای امر به معروف صنعت آب و برق استان همدان برگزار شد

Printer-friendly version
چهارشنبه, اسفند 8, 1397
جلسه توجیهی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر صنعت آب و برق استان همدان با حضور سردار مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع)، نادری معاون بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف استان همدان و مدیران عامل و معاونین صنعت آب و برق استان همدان به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان برگزار شد.

دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان همدان در این جلسه با اشاره به تاکید برخی افراد بر لزوم راه‌اندازی وزارتخانه امر به معروف و نهی از منکر در کشور اظهار کرد: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و دستگاه‌های اجرایی در راستای حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر و ترویج این فریضه مهم و الهی است.

سردار مظاهر مجیدی گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر ساختارابلاغی ندارد به دلیل این است که وظیفه و رسالت عمومی مردم است.

وی با تاکید بر لزوم احیای فریضه امر به معرف در جامعه عنوان کرد: اگر این فریضه الهی در جامعه فراگیر شود هیچ گاه با مشکل روبرو نخواهیم شد، که باید برای این امر فضا را در ادارات به گونه‌ای فراهم کرد که افراد بتوانند آزادانه انتقاد و تذکر دهند و اشکالات کار را بیان کنند به طوری که انتقاد کننده و تذکردهنده در امان باشد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه گاهی افراد از مسیر اهداف و آرمان‌های  انقلاب خارج و از مسئولیت اصلی غفلت می‌کنند، به بیانیه حکیمانه گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری به مناسبت چهل سالگی انقلاب اشاره و عنوان کرد: این بیانیه نقشه راه انقلاب است و مقام معظم رهبری در این بیانیه باید و نبایدها را مشخص کرده  که اگر بتوانیم این بیانیه را به عنوان نقشه راه مدیریتی خود و ارتقا و اقدام دوم انقلاب  قرار دهیم به طور قطع موفق خواهیم شد.

* ساماندهی 760 نفر به عنوان طلایه‌داران معروف در همدان

معاون بازرسی و نظارت ستاد امر به معروف استان همدان نیز در ادامه با اشاره به ضرورت تشکیل شورای امر به معروف در ادارات و دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر فریضه مهم و همگانی است که باید تمام دستگاه‌های اجرایی در این زمینه ورود جدی و اثرگذار داشته باشند.

علی‌اصغر نادری با بیان اینکه وظیفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر زنده کردن  فرهنگ مطالبه‌گری است، تصریح کرد: این ستاد وظیفه احیای فرهنگ مطالبه‌گری مردم از نظام، روسا، مدیران و دستگاه‌ها است ضمن اینکه مطالبات باید مشروع باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان از ساماندهی 760 نفر در بحث نظارت همگانی به عنوان طلایه‌داران معروف در سطح استان خبر داد.

گروه خبر: