جشنواره تابستانه آب و زندگی در جنوب تهران برگزار شد

Printer-friendly version
سه شنبه, خرداد 21, 1398
جشنواره تابستانه «آب و زندگی» به‌منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب برگزار می‌شود.

جشنواره تابستانه «آب و زندگی» به‌منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب در جنوب تهران برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای منطقه ۶- شهر ری با اعلام این خبر گفت: این جشنواره از صبح امروز با برگزاری جشن آب با مشارکت خانه فرهنگ 13 آبان در بوستان اندیشه شهرستان ری آغاز به کار کرد و برگزاری آن تا روزهای پایانی فصل تابستان در مراکز فرهنگی و آموزشی جنوب تهران و شهرستان ری ادامه خواهد داشت.

سید مرتضی میرآبادی آموزش همگانی و فرهنگ‌سازی عمومی به‌منظور حفظ منابع آبی و گذر بدون تنش و بحران از فصل گرم سال را از اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست و افزود: در نخستین روز برگزاری این جشنواره 150 مادر و کودک محله 13 آبان شهرری در فضایی شاد و خاطره‌انگیز با روش‌های صرفه‌جویی و راه‌کارهای مدیریت مصرف آب آشنا شدند.

 وی جلب مشارکت اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جذب حامیان فعال در جهت ترویج فرهنگ مصرف بهینه‌ی آب را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره دانست و درزمینه برنامه‌های اجراشده در نخستین روز برگزاری این جشنواره اظهار داشت: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی شامل نمایش شاد و آهنگین مصرف بهینه آب، برگزاری مسابقه و اهدای جایزه همراه با توزیع و اهدای هدایای تبلیغی و آموزشی از برنامه‌های اجراشده در این جشنواره است.

در حاشیه برگزاری این برنامه، ایستگاه فرهنگی و نقاشی کودکان برپا شد و تعدادی از کودکان و دانش آموزان در طرح حامیان فعال آب نام‌نویسی کردند.

گروه خبر: