جایگزینی قبوض الکترونیکی به جای قبوض کاغذی برق در استان فارس

Printer-friendly version
پنجشنبه, خرداد 23, 1398
سالیانه ۴۰۰ میلیون تومان در مصرف کاغذ صرفه‌جویی خواهد شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از برنامه‌ریزی برای جایگزینی قبوض الکترونیکی به‌جای قبوض کاغذی در این استان از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد. مهدی طالبی با اعلام این خبر گفت: این طرح به‌منظور رفاه حال مشترکین برق استان و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از هدر رفت کاغذ، از ابتدای مهرماه امسال راه‌اندازی خواهد شد و مشترکین لازم است شناسه قبض 13 رقمی درج‌شده روی قبوض برق را از طریق شماره تلفن همراه خود به شماره پیام کوتاه 300074121 پیامک نمایند.

وی با اشاره به اینکه استان فارس دارای 950 هزار مشترک برق است، افزود: هزینه چاپ و توزیع قبض مشترکین استان در یک سال معادل 2 میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان بوده که با الکترونیکی شدن قبوض، ضمن کمک به محیط‌زیست، سالیانه 400 میلیون تومان نیز در مصرف کاغذ صرفه‌جویی خواهد شد.

طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی از اقدامات انجام‌شده در این شرکت در راستای حذف قبوض کاغذی برق پرداخت و گفت: تهیه سامانه ثبت شماره موبایل مشترک به‌صورت خود اظهاری با ارسال شناسه قبض توسط مشترک به شماره پیام کوتاه 300074121 و ثبت خودکار در سیستم جامع، اطلاع‌رسانی به مشترکین از طریق فضای مجازی،            روزنامه‌های محلی، نصب بنر و مکاتبه با فرمانداری‌ها و اداره‌ها در شهرستان‌ها و برداشت اطلاعات تماسی تلفن همراه مشترکین توسط مأمورین قرائت ازجمله این موارد می‌باشند. معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، اظهار داشت: با برداشت اطلاعات تلفن همراه بیش از 93 درصد مشترکان دیماندی و 80 درصد مشترکین عادی، تاکنون امکان اطلاع از میزان بدهی توسط مشترک با ارسال شماره پرونده به سامانه 300074121 فراهم شده است.

طالبی، در بخش دیگری از سخنان خود به رونمایی از نرم‌افزار اندرویدی مشاهده قبوض در آینده نزدیک اشاره کرد و گفت: مشترکین می‌توانند با نصب این نرم‌افزار بر روی گوشی تلفن همراه خود، امکان مشاهده آنلاین اطلاعات قبوض جاری و دوره‌های گذشته و همچنین پرداخت صورت‌حساب خود را داشته باشند. وی یادآور شد: مشترکین با استفاده از این 
نرم‌افزار همچنین می‌توانند با پایش و مقایسه مصارف ماه‌های مختلف به‌صورت نموداری نسبت به بهینه نمودن مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های برق مصرفی خانوار اقدام کنند.

 

گروه خبر: