جامعه کشاورزی و روستایی نسبت به وضعیت منابع آبی توجیه شود

Printer-friendly version
شنبه, دى 30, 1396
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت:

با مردمی مواجه هستیم که فکر می‌کنند، مسئولان آب را پشت سد نگه داشته‌اند و نمی‌خواهند آن را رهاسازی کنند. ولی اگر توجیه کردن مردم در برنامه‌ها لحاظ شود٬ مردم با ما همراهی خواهند کرد.

قدرت‌الله دهقان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با موضوع بحران آب و وقوع خشکسالی و برنامه ریزی نحوه مقابله با آن تا پایان سال آبی جاری اظهار کرد: ما در کشوری بیابانی زندگی می‌کنیم و باید زندگی خود را متناسب با موقعیت جغرافیایی کشور خود تنظیم کنیم. 

 
وی با بیان اینکه ما با جامعه کشاورزی روبرو هستیم که نسبت به وضعیت امروز توجیه نشده‌اند٬‌ گفت: با مردمی روبرو هستیم که فکر می‌کنند، مسئولان حوزه کشاورزی و آب و برق٬ آب را پشت سد نگه داشته‌اند و نمی‌خواهند رها کنند. اگر توجیه کردن مردم در برنامه ما لحاظ شود٬ مردم با ما همراهی خواهند کرد. باید به مردم صادقانه بگوییم که در چه وضعیتی قرار داریم. 

 
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان ادامه داد: باید با تشکیل هیاتی متشکل از سازمان‌های جهاد کشاورزی و آب و برق خوزستان و سایر دستگاه‌های متولی در حوزه آب در خصوص اطلاع رسانی به مردم اقدام شود و توجیه کشاورزان و جامعه کشاورزی و روستایی نسبت به وضعیت منابع آبی صورت بگیرد. به ویژه صدا و سیما نیز به این کار موظف شود. باید خود را با واقعیت هماهنگ کنیم. 

 
دهقان خاطرنشان کرد: باید با ائمه جمعه نیز جلسه ویژه‌ای داشته باشیم تا در خطبه‌های خود به این موضوع اشاره کنند. مردم توجیه نشده‌اند و خواهشمندم جمعی از ائمه جمعه به جلسات سازمان‌های آب و برق و جهاد کشاورزی استان وارد و توجیه شوند. شهرداری‌ها که آبیاری فضاهای سبز را بر عهده دارند نیز باید توجیه شوند.

 

به گزارش ایسنا