ثبت درخواست لوازم کاهنده مصرف آب آغاز شده است

Printer-friendly version
چهارشنبه, ارديبهشت 26, 1397
مدیر خدمات مشترکین آبفای استان اصفهان خبر داد؛

با سامانه 1522 تماس بگیرید، بسته لوازم کاهنده مصرف آب تحویل بگیرید

 

معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: شهروندان اصفهانی می توانند از این پس  با تماس با سامانه تلفنی 1522 نسبت به ثبت درخواست لوازم کاهنده مصرف آب اقدام کنند.

رضا رضایی افزود: پس از ثبت درخواست شهروندان، یک بسته لوازم کاهنده شامل سردوش و پرلاتور یا آبفشان تحویل شهروندان می شود که می تواند میزان مصرف هر خانواده را کاهش دهد.

وی گفت: هزینه این بسته لوازم کاهنده با باز پرداخت یکساله بر روی قبوض آب شهروندان تقسیط می شود.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان در جمع مالکان و مدیران خوابگاه های دانشجویی شهر اصفهان سخن می گفت از مسئولان خوابگاه ها و مراکز مشابه خواست از این فرصت به وجود آمده استفاده کرده و میزان مصرف آب واحدهای خود را کاهش دهند.

وی همچنین از خوابگاه داران خواست نسبت به بررسی مجدد شبکه داخلی، فلاش تانک ها و استفاده مجدد از آب خاکستری اقدام کنند.

مدیر دانشجویی دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به فعالیت 19 خوابگاه دانشجویی دارای مجوز در شهر اصفهان گفت: بیش از چهار هزار دانشجو در طول سال تحصیلی در این خوابگاه ها ساکن هستند که آموزش روش های مصرف بهینه آب به آن ها می تواند موجب کاهش چشمگیر مصرف آب در خوابگاه ها شود.

دکتر فرامرزی گفت: علاوه بر ترغیب شهروندان به استفاده از لوازم کاهنده مصرف، باید نگرش آنان را نسبت به مصرف آب عوض کرد تا صرفه جویی را سرلوحه کار خویش قرار دهند.