تولید سامانه جامع اطلاعات ورزش وزارت نیرو

Printer-friendly version
سه شنبه, شهريور 20, 1397
به ابتکار شرکت توزیع برق سمنان انجام شد ؛

در پانزدهمین نشست فصلی دبیران هیئت های ورزشی صنعت آب و برق کشور که با حضور دکترانجم شعاع معاون حقوقی ، مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو همراه بود ، از سامانه جامع اطلاعات ورزش وزارت نیرو که به ابتکار شرکت توزیع برق استان سمنان تولید گردیده ، رونمایی شد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در آئین رونمایی از این سامانه که در محل مدیریت منابع ایران برگزار شد گفت : به منظور برنامه ریزی ، سیاست گذاری و دسترسی سریع به اطلاعات ورزشی وزارت نیرو ، ساماندهی اطلاعات ورزشی توسط این شرکت برنامه نویسی و تولید شده است .

سید محمد موسوی زاده بیان داشت : پیاده سازی سه اصل امنیت ، سرعت و سهولت در دسترسی به اطلاعات با بهره گیری از محیط کاربری بسیار ساده ، در کانون توجه طراحی نرم افزار بوده است .

وی تصریح کرد : سرعت بالا ، پشتیبانی از تعداد کاربران ، کنترل حساب کاربری و سرویس دهی در بستر اینترانت، از خصوصیات کلیدی این سامانه تحت وب می باشد .

مهندس موسوی زاده با عنوان این که کلیه فرآیندهای مربوط به تولید و بهره برداری از این سامانه کاملاً درون سازمانی ، بومی و توسط همکار این شرکت و بدون هزینه آماده شده اضافه کرد : این اقدام ارزشمند در راستای اقتصاد مقاومتی و مدیریت خلق منبع به انجام رسیده و در صورتی که این مهم توسط کارشناسان برون سازمانی و خارج از شرکت به اجرا درآید ، قریب یک میلیارد و پانصد هزار ریال هزینه در برداشته و به همین میزان صرفه جویی را به همراه داشته است .

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت توزیع برق استان نیز با تشریح نحوه کارکرد این سامانه گفت :برای دستیابی به موقع به آمار و اطلاعات ورزشکاران ، اماکن، تاسیسات ورزشی و همچنین برنامه ها و ارزیابی عملکرد ورزشی استان ها ، این سامانه در سه بخش کشوری ، استانی و شهرستانی طراحی گردیده است .

مهدی رحمانیان با ابراز این که تحت وب بودن ، استخراج و شناسائی نخبگان ، گزارش های آماری و نمودارهای متنوع نرم افزار ، کمک شایانی به اهداف این بخش خواهد کرد افزود : این سامانه با ظاهری پویا و در بالاترین سطح امنیتی طراحی شده است .

گفتنی است : در آئین رونمایی از این سامانه که با حضور معاون وزیر نیرو ، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ، دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو و دبیران هیئت های ورزشی صنعت آب و برق کشور برگزار شد، به پاس قدرشناسی از زحمات ارزنده مهندس موسوی زاده مدیرعامل و همچنین مهندس رحمانیان سرپرست دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت توزیع برق استان سمنان در زمینه تولید و راه اندازی این سامانه با اهدای لوح تقدیر ، تجلیل به عمل آمد