تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس در شش ماهه اول سال 97 وآغاز تعمیرات اساسی واحد یک نیروگاه

Printer-friendly version
چهارشنبه, مهر 18, 1397
به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس،

تولید برق در نیروگاه گازی خلیج فارس در شش ماهه اول سال 97

میزان تولید برق شش ماهه اول سال 97 در نیروگاه گازی خلیج فارس به دو میلیون 998 هزار 525 مگاوات ساعت رسید.

احمد سایانی،  سرپرست شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس اعلام نمود؛ شش واحد 165 مگاواتی نیروگاه گازی خلیج فارس در طول تابستان به صورت  Full load در مدار تولید قرار داشت و با توجه به هوای گرم تابستان و با تلاش بی وقفه کارکنان نیروگاه گازی خلیج فارس در شش ماهه اول سال 97 موفق به تولید انرژی الکتریکی پایدار به میزان دو میلیون 998 هزار 525 مگاوات ساعت شد.

سایانی ضمن تقدیر از همکاران صنعت برق استان برای تلاش بی وقفه در تابستان امسال، اظهار نمود؛ مردم خونگرم هرمزگان نیزدر مدیریت مصرف انرژی الکتریکی در سالیان اخیر  سهم زیادی داشتند. و حاصل این تلاش و همکاری، عبور از شرایط سخت تابستان بود.

لازم به ذکر است نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی  محیط زیست در تولید انرژی پاک و عاری از هر نوع آلودگی قرار گرفته است. این نیروگاه دارای شش واحد ۱۶۵.۱ مگاواتی از نوع ۱۳_E۲ GT است که در جنب شهر قلعه قاضی قرار دارد و بیشتر از یک سوم تولید برق استان را بر عهده دارد.

آغاز تعمیرات اساسی واحد یک نیروگاه گازی خلیج فارس

واحد یک نیروگاه گازی خلیج فارس برای انجام تعمیرات دوره ای و بازدید 18 هزار ساعته از شبکه برق جدا شد.

​به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس- واحد یک نیروگاه گازی خلیج فارس ساعت 24 پانزدهم مهر 97 برای انجام تعمیرات دوره ای و بازدید 18 هزار ساعته از شبکه برق جدا شد. 

در این خروج که طی برنامه ریزی‌های قبلی انجام گرفت قسمتهای مختلف واحد یک، از قبیل بررسی و بازدید پره های ثابت و متحرک توربین و کمپرسور،  محفظه احتراق، قطعات و قسمتهای مختلف ایزار دقیقی، بازید از قسمتهای مختلف ژنراتور، بررسی قسمتهای مختلف ترانس اصلی و کمکی، پمپ ها و فن ها انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است که در بازدید های دوره ای واحدها، تعمیرات قسمتهای مختلف که نیاز به خروج طولانی داشته در دستور کار قرار میگیرد و بعد از تعمیرات و بازدید های لازم، واحد برای تولید انرژی الکتریکی پایداردراختیارمدیریت شبکه برق قرار می گیرد.

 

گروه خبر: