تقدیر از مقاله شرکت کابل ابهر در المپیک علمی و فنی صنعت کابل

Printer-friendly version
سه شنبه, تير 25, 1398
این مقاله به بررسی اثر دما بر کیفیت آزمون تخلیه جزئی پرداخته بود.

مقاله شرکت کابل ابهر که در خصوص بررسی و تحلیل اثر دما بر کیفیت آزمون تخلیه جزئی تدوین شده بود، در دهمین دوره کنفرانس Jicable که از سال 1982 هر چهار سال یک‌بار در شهر ورسای با حضور پیشکسوتان مطرح بین‌المللی برگزار می‌شود، مورد تقدیر قرار گرفت.

این کنفرانس که امسال با عنوان 19 Jicable برگزار شد، یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های علمی در زمینه تحقیق و توسعه، ساخت، نصب، بهره‌برداری و عیب‌یابی کابل‌های قدرت از گروه ولتاژی فشار ضعیف تا فوق فشارقوی و تکنولوژی‌های نوینِ وابسته به این صنعت محسوب می‌شود، مورد تقدیر قرار گرفت.

در این کنفرانس که از دوم تا ششم تیرماه سال جاری در ورسای کشور فرانسه برگزار شد، مقاله شرکت کابل ابهر به‌عنوان تنها شرکت ایرانی در این کنفرانس پذیرفته شد و مورد تقدیر داوران و حضار قرار گرفت. این مقاله علمی-کاربردی حاصل فعالیت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی واحد کیفی شرکت کابل ابهر در سال 97 بود که نتایج عملی آن نقش ارزنده‌ای در ارتقاء کیفیتِ کابل‌های فشارقوی و فوق فشارقوی در صنعت کابل سازی ایفا کرده است.

در این دوره از مجموع 2000 مقاله ارسالی به دبیرخانه کنفرانس، حدود 300 مقاله برگزیده از 40 کشور ارائه شد. داوران ممیزی‌کننده مقالات از فعالان مجامع مطرح بین‌المللی همچون Cigre ،IEC ، AEIT و CIRED بوده و ازاین‌رو مقالات برگزیده از دیدگاه علمی و فنی جزو مقالات تراز اول بین‌المللی محسوب می‌شوند. 

موضوعات اصلی این دوره، شامل سیستم‌های کابلی فشارقوی AC و DC ، مسائل زیست-محیطی شبکه‌های کابلی، تکنیک‌های نوین عیب‌یابی، آزمون‌های تشخیصی الکتریکی و غیرالکتریکی، نگهداری و پایش سیستم‌های کابلی و مواد عایقی نوین در صنعت کابل‌سازی بود.

 

گروه خبر: